Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: Kavram Öğretimi

Etiket Arşivi: Kavram Öğretimi

ZİHİNSEL ENGELLİLERDE KAVRAM ÖĞRETİMİ

GENEL HATLARIYLA KAVRAM * Kavram ; ortak tepkiye neden olan ilişkili uyaran takımıdır. Soyut (Demokrasi) ve somut (Bardak) olabilir. * Normal çocuklara sistematik öğretim yöntemleri sunulmasa da kavramı kazanmaları mümkündür. Ancak zihinsel yetersizliği bulunan çocuklara yeterli öğrenme koşulları sağlanmadan bu mümkün değildir. * Kavram Öğretimi zihinsel bir süreçtir. Birçok zihinsel beceriyi içermektedir. Bir çocuk önce: * Nesneler arasından benzeyeni gösterme. ... Devamını Oku »

Ana Renkler (Beta) Yakında!

Daha önce ilgi gösterilen ve tüm renklerin yer aldığı Sesli Renkler programını sitemizde size sunmuştuk. Şu sıralarda test aşaması süren Ana Renkler programının beta sürümünü de sitemizde vereceğiz. Delphi ile kodlanmış olan Programda, bu kez tahmin edileceği üzere 4 ana rengin öğretimi ile ilgili bir çalışma bulunmaktadır. farklı nesnelerin seslendirildiği program önümüzdeki günlerde sitemizden ücretsiz olarak download edilebilecektir. Devamını Oku »

Kavram Öğretimi

Büyük Kavramı İle ilgili; Kavram Analizi Performans Alımı Kayıt Çizelgesi ÖBT Kavram öğretimi ile ilgili lütfen alt sayfalar uğrayınız. PERFORMANS ALIMI İÇİN KAYIT ÇİZELGESİ BÜYÜK KAVRAMI KAVRAM ANALİZİ Devamını Oku »