Borçtan Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?

Borçtan Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?Ekonomik olarak zorda olan milyonların hayallerinde hep borçsuz harçsız bir hayat vardır. Ah bu borçlar bi bitse, ödemeleri bir yapsak, alacaklılardan bi kurtulsak… Borç bitecek, sıra nefes almaya gelecek. Belki tatil belki ertelenmiş ihtiyaçlar için tatlı bir alışveriş dönemine girilecek… Hayaller bunları da geçebilir, sonrası ah bir zengin olsam şarkısı… Adı üstünde hayal bunlar. Hayalsiz de yaşanmıyor ama bu bizden başka da ödeyen olmayacak.  Ah bu borçlar zamanında yapılmasaydı, ah paramız yokken kayığa binmeseydik ah da ah… Belki yaptık bir hata, bütçemizi aştık, belki zorda kaldık darda kaldık borçlandık mecburen. Eh sonunda ölüm yok ya. Bu borç bizim, ödeyeceğiz işte daa….
Borç ödeme demişken, bizden başkası ödemeyecek. Bankadan da alsak, eşten dostan da alsak bu para sonuçta bizden çıkacak. Lemi cimi yok. Boşuna borç yiğidin kamçısıdır dememişler…

Beyaz Eğitim sitesi Borçtan Kurtulmak İçin Ne Yapmalı başlıklı yazıda, kolay yoldan borçlardan kurtulma konusunu ele almış. Sitede ayrıca borç, borçlu kalmak, borçtan kurtulmanın en kolay yolu başlıklarına benzer bir çok konuya değinilmiş. Sitenin bu faydalı dosyalarında genel olarak işlenen konu ise Borçtan Kurtulmak için borç almadan çözüm bulma… Masrafların belirlenmesi, harcama kalemlerinin en aşağıda tutulması ve mümkün olduğu kadar bütçeye uygun hareket edilmesi de önemli. Üzerinde durulan bir başka konu da sabit gelirlerin artırılmasına yönelik ek gelir imkanlarının hazırlanması. yarı zamanlı işlerin yanında gider olmayacak şekilde küçük çaplı getiriler ise beklenmeyen gelirler olarak düşünülmüş. Siteye göre bu gelirler mutlaka borç ödeme amaçlı kullanılmalı.
Ödeme hedefinde ise alacaklılar ile uzlaşma ve borcun uzun vadeye yayılması yer alıyor. Eğer borçtan kurtulmak için şans oyunları vb gibi mucizevi çabalar içerisine girilecekse bunun mümkün olmadığını da bilmek gerekli. Yine yakın akraba, eş dosttan daha uygun borçlanma yapılabiliyorsa bankalara olan borçların kapatılması da öneriler arasında. Borçtan Kurtulmak İçin Ne Yapmalı sorusunun net yanıtı ise ödemeye başlarsanız borç biter. Borç yiğidin kamçısıdır ata sözü de ancak çalışarak kazanmakla geçerliliğini koruyacaktır. Kısacası, Borçtan kurtulmanın sihirli bir formülü yok ama borçtan kurtulmanın çaresi de yine borçlunun kendisinde. Borçsuz yıllar dileğiyle.. Borçtan Kurtulmanın Püf Noktaları, mutlaka okuyunuz..

Yazar
DestekEgitimi.com
Burçak TREAS

 

Share Button

Bu Yazılar da Hoşunuza Gidebilir:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir