Contributor Nedir, Contributor kodlarını Eklemek?

Contributor Nedir, Contributor kodlarını Eklemek?Google,  Adsense hesap sahiplerine, siteleri aracılığıyla ile yeni bir gelir olanağı vaat ediyor. Bu yeni gelir modeli hakkında Adsense  hesap sahiplerine bu gün iletilen e-postanın detayları henüz Türkçe değil.  Edindiğimiz bilgilere göre Google,  Contributor ile reklamları görmek istemeyen ziyaretçileri sevindirirken, Adsense geliri noktasında da web siteleri sahiplerinin de yüzünü güldürecek.  Anlaşılan o ki Google, ziyaretçilerine daha az reklam gösterecek, kaybettikleri geliri ise başka bir yolla sağlayacak.  Web reklamcılığının dünyadaki tartışmasız en önemli uygulaması olan Adsense, sayısız web yazılımcısı ve blog sahibinin hali hazırdaki en önemli kazanç kapısı durumunda.  Adsense,   kullanıcı deneyimlerini, isteklerini dikkate alarak sürekli kendisini yeniliyor.  Mobil reklamlardan, Youtube videolarına kadar bir çok alanda devasa yatırımları ile parlak bir sicile sahip olan firmanın, yeni uygulaması hem ziyaretçileri hem de reklam alan site sahiplerini memnun edecek gibi.

Sadece Google Reklamları değil, sitelerdeki tüm diğer reklamların kullanımı ziyaretçilere pek hoş gezinme fırsatı vermiyor, bu bir gerçek. Bazı yazılımlar kullanılarak bu reklamlardan kurtulmak mümkün ama bu kez de reklam gelirleriyle ayakta kalan site sahipleri  mağdur oluyor.  Hem kullanıcılar hem de web siteleri arasında tercih yapmak durumunda olmayan Google işte tam da bu noktada yeni projesi olan Contributor’u devreye sokuyor..

Nedir bu Contributor, nasıl uygulanacak?

Evet Google, Contributor adını verdiği bu yeni projesinde siteler için gelir kaynağı, ziyaretçiler içinse reklamlardan kurtulma olanağını sunuyor. Bu yeni sistemde (modelde) Contributor, kullanıcıların aylık bir katkı payı ödeyerek, ödedikleri para oranında reklamlardan kurtulmasını amaçlıyor.  Bu uygulamada akla takılan soru ise reklam engelleme yazılımları için Google’nin önlem alıp almayacağı olacak. Keza bu tarz yazılımları kullanan ziyaretçiler için Contributor uygulaması cazip gelmeyebilir.

Contributor, 2, 5 veya 10 dolar olarak belirlenen ödeme tutarları, sitelerin o kullanıcıya göstereceği reklamdan kazanacağı paranın düşülmesi esasına dayanıyor.  Örnek vermek gerekirse 2 dolar ödeyen ziyaretçi,   2 dolarlık reklam gösteriminden kurtulmuş oluyor.  Google da Adsense, kendi payına düşen miktarı aldıktan sonra, kalna kısmını bu sistemdeki web sitesinin hesabına aktarıyor.

Siteye Contributor Rozeti Ekleme

Bu uygulamayı kullanmak için Google tarafından hazırlanan rozeti siteye eklemek gerekli. Katılımcı rozeti göstermek için gerekli kodlara ulaşmak ve tasarımı hakkında bilgi için Adsense hesabına ait olan e-mail hesabına gönderilen açıklamlarda detaylara yer verilmiş.

Contributor ile Google, sitelerin projeye dahil olup olmadıklarını üç farklı dizayn olarak hazırlanmış görsel ile ziyaretçilerine sunmuş.  Sisteme dahil olmak isteyenler ayrıntılı bilgiye Google tarafından hazırlanan sayfaya buradan ulaşabilir…

Bu Yazılar da Hoşunuza Gidebilir:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir