En Güzel Yeni Yıl Mesajları

En güzel Yeni Yıl MesajlarıYılbaşı geliyor. Sektördeki iş yerleri için yılbaşı hazırlıkları için geriye sayım başladı. Yeni yıl yaklaşıyor, sevdiklerinize yılbaşı mesajı atmak için şimdiden hazırlık yapmalısınız. Şaka bir yana herkesin attığı mesajları kopyalayıp e-posta, sosyal medya veya sms olarak göndermenin hoş karşılanmadığını artık herkes biliyor. Nitekim bayram mesajlarını tek seferde kopyalayıp, rehberindeki herkese göndermek oldukça demode bir davranış olarak sıktı. Sadece demode değil, eminiz ki bu şekilde mesaj gönderilen kişi kendisini sıradan biri gibi hissetti. Öyleyse mesajlar nasıl gönderilmeli? Örneğin etkili yeni yıl mesajı nasıl olmalı? Sorunun yanıtını verdik aslında. Özgün olmalı, kişiye özel olmalı, kişiye hitaben yazılmalı.
Sevgili güzel kardeşim Didem…
Yine yaratıcı olmalı, mesajı gönderdiğiniz arkadaşınızın ismini kullanarak kelime oyunları yapıp, tebessüm ettirebilirsiniz. Böylece sadece yılbaşı mesajı değil genel bir mesaj da vermiş olursunuz. Örnek mi? Ömür adlı birine yazılacak bir mesaj şu şekilde başlayabilir:
Canım aşkım, göz bebeğim, güz bebeğim Ömür değil ömrüm…
Mesajlar doğal, yapmacıksız olmalıdır. İnternet ortamından alınan mesajlar kendini hemen belli eder. Eğer toplu olarak sms atmanı gerekirse, genel ifadeler kullanınız. Sade, anlaşılır ve düzgün Türkçe ile gönderilen mesajlar yeterlidir.
2017 Yılının, size ve tüm sevdiklerinize mutluluk getirmesini dilerim.
Cem Yılmaz

Mesajınızın sonuna adınızı soyadınızı mutlaka yazınız. Arkadaşlarınız telefon numaranızı kaybetmiş olabilir. Böylece sizinle yeniden iletişim kurabilme olanağı vermiş olursunuz. Bu arada yine isminizin yanına reklam kokan sıfatlar eklemeyin.
2016 yılının size ve ailenize huzur getirmesini diler saygılar sunarım.
Durdane Beyza Çilingirdemicioğlu
(Kişisel Gelişim Uzmanı)

Keza genel, ciddi mesajlarda bu şekildeki eklemeler en iyi ihtimalle reklam amaçlı olarak algılanır. Durup dururken insanların gözünde sonradan görme biri olmak içten bile değil…

Mesaj gönderirken kendi özelliğiniz yanında karşınızdakiyle olan iletişiminiz, samimiyetiniz de önemlidir. Mizah seven bir arkadaşınıza ölçülü bir espiriyle yazılmış mesaj ilginç olabilir. Sizden büyüklerinize yazarken saygı ifadesini eklemeyi unutmayın.
Yeni yılınızı kutlar, saygılar sunarım.
Remzi Kolkola

Sonuç olarak en iyi yılbaşı mesajları şeklinde aranarak bulunan mesajları göndermek size artı puan kazandırmayacaktır. Hele de size gelen bir mesajın isim kısımlarını değiştirip başkalarına göndermek daha da büyük hatadır. Bu şekilde bulunan mesajlar özel değildir. Belki de aynı mesajı karşınızdaki size göndermiştir.

Yılbaşı Mesajlarında dikkat edeceğiniz hususlar:
Herkese özel yazmaya çalışın…
Mesajları bir kağıda önce yazın ve kendinize gelmiş gibi okuyun. Beğenirseniz gönderin.
Ağdalı laflar yerine sade ve anlamlı ifadeleri seçin.
Türkçe kurallarına uyun. Büyük harf, noktalama kuralları…
Kısaltmalara zorunlu değilseniz başvurmayın..
Argodan kaçının.
Mesajlarınızın göndereceğiniz kişideki etkisinin nasıl olması gerektiğini düşündükten sonra kişiye özel yazın.

Bu yazıda belirtilen hususlar, sadece yılbaşı ve bayramlar değil doğum günleri başta olmak üzere her türlü mesajda da geçerlidir…

Siz de

En güzel Yeni Yıl Mesajları

başlığı altına, örnek mesajlarınızı yazabilirsiniz…

Yazar
Burçak TREAS
DestekEgitimi.com

Share Button

Bu Yazılar da Hoşunuza Gidebilir:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir