GASTİRİT VE PEPTİK ÜLSERDE BESLENME

Mide rahatsızlıkları ve beslenme ilişkisi hastalık sonrası tedavi sürecinin önemli bir parçası. Ülser hastaları ne yemeli ne yememeli ve özellikle peptik ülser diyeti hakkında uzman görüşlerinin yer aldığı Bilgitor yazısına ulaşmak için Ülser Ve Gastrit Hastaları Nasıl Beslenmelidir? başlıklı yazıyı okumanızı öneririz.

Çeşitli Mide Hastalıkları ve Beslenme İlişkisi

Yaşamsal önemi olan organlarımızdan mide, besinlerin uğrak yeridir. Mide beslenme açısından hayati öneme sahiptir. Bu nedenle mideyi oluşturan hücrelerin, vücuda zararlı besinler tarafından deformasyona uğramasıyla birlikte sorunlar baş gösterecektir. Reflü, çeşitli ülser ve gastrit türleri nedeniyle Ülser, Reflü veya Gasrtit İçin Beslenme diyeti uygulamak gerekir.

Sadece mide rahatsızlıkları değil, irili ufaklı tüm sağlık problemlerinizde mutlaka bir uzman desteği almalısınız… Aile hekimleri bu konuda sizlere gerekli desteği ve rehberliği yapacaktır. İnternet üzerinden edindiğiniz bilgiler, genel bilgilendirmeler olup, tedavi amaçlı kullanılamazlar… Sağlıklı günler dileğiyle…

Share Button

Bu Yazılar da Hoşunuza Gidebilir:

1 Yorum

  1. Bahar aylarında genelde mide problemi yaşıyorum. Verdiğiniz bilgiler bu anlamda çok işime yarayacak, teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir