Klasik Otomobil Tutkusu Başkadır

Chasing Classic Cars 1931 CadillacKlasik otomobil tutkunları için sınırların önemi yok. Klasik otomobil severlerin nostaljik tercihleri için dünyanın her yerine gidebileceklerini biliyoruz. Son derece gelişmiş donanımlara sahip araçlar yerine, asırlık otomobilleri tercih ettiren şey ne? Çoğunlukla eskiye özlem yani nostalji olsa da klasik otomobil tutkusu kolleksiyonel bir tutku olarakta değerlendirilebilir. Kimi zaman 1960 model bir Chevrolet Impala, kimi zaman 1974 model Rolls Royce, kimi zaman da 1931 Cadillac tutkularımızın odağındadır.
Klasik otomobil tutkunları için oluştuırulan yüzlerce klup, dernek vb oluşumlar vardır. Ülkemizde, Vosvos Sevenler Fan Kulübü ve Klasik Otomobil Kulübü ilk aklımıza gelenler.

Kendi dönemlerinde ki gibi orjinal olan klasik araçların bu günkü otomobillerin donanım seviyelerinde olması beklenmez ama yüksek işçiliği ve genişliği ile epeyce zevkli araç sürücü deneyimi yaşatır. Düşünün 1931 model bir Cadillac ile yapacağınız şehir turunu. Belki sizden çok önceleri doğmuş, 2.dünya savaşına tanıklık etmiş bir otomobilin sürücüsü olma keyfini tarif etmek imkansız gibidir.

Klasik otomobil fiyatlarına gelince, yaşına modeline ve az bulunurluğuna göre servet denilebilecek fiyatlara bile erişebiliyor. Büyük şehirlerde ve yabancı ülkelerde klasik otomobil tutkunları için, klasik otomobil kiralama imkanı sunulmaktadır. Ülkemizde klasik araba kiralama fiyatlarına gelince, modeline, yaşına, markasına göre, sahibinden veya rent a car firmasına göre durum değişiklik göstermekte. Örneğin sahibinden.com da 1939 model Chevrolet 39 Master Coupe için istenen günlük kiralama bedeli 1000 Avro. Yine gelin arabaları kiralayacaklar için 1938 model Mercedes R107 için istenen kiralama bedeli ise 750TL. İncelediğimiz kadarıyla klasik otomobil kiralamak isteyenler için fiyatların 250 TL ile 25000 tl arasında değilştiğini belirtelim.

Klasik Gelin Arabası Kiralamak İçin Nelere Dikkat Etmeli?
Klasik gelin arabası kiralamak isteyenler için www.gelinarabam.com adlı sitenin önerileri şöyle:
-Kiralanan Aracın Temizliği hakkında kesin bilgi edinilmeli.
-Bunlar dış görünüm olarak boyası iç görünüm olarak döşemesi ve mekanik durum
-Kiralanan araç Tenteli ise Tentesinin çalışıp çalışmadığını mutlaka öğrenin.Tentenin kapatılması gereken durumlar olacaktır.Aşırı rüzgar ve aşırı sıcak gibi.
-Herhangi bir arıza durumunda kiralamayı yapan firma size yedek araç temin edebiliyor mu?
Yazımızı Klasik Otomobil tutkunlarının  çok seveceği Discovery Klasik Otomobiller Videosu ile sonlandırıyoruz.
Sizin de klasik otomobil deneyiminiz varsa bunu bizimle paylaşmanızdan mutluluk duyacağız.

Share Button

Bu Yazılar da Hoşunuza Gidebilir:

6 Yorum

 1. 1931 Cadillac ve 1955 Ford F-100 rüya gibi arabalar bunlar. Almaya kalksan bir serveti gözden çıkatman lazım.

 2. Merhaba Arkadaşlar
  Klasik araçlardan bakımlı olanların hepsi güzeldir.Hepsi birer sanat eseridir adeta.
  Günümüzde yollarda bu güzel klasikleri görmek bile zor iken artık herkese bir adım daha yakın.Klasik Araç Kiralama hizmeti veren gelinarabam com sitemiz Türkiye çapında en gözde klasik otomobilleri sizlerle buluşturuyor.
  Sitemizde (gelinarabam.com) göz atabileceğiniz bir kaç örnek:
  istanbul üstü açık araçlar
  Bursa üstü açık araçlar
  Ankara

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir