Prostata Bitkisel Çözüm Gerçek mi?

Like 2 Comments

Prostata bitkisel çözüm var mı veya Prostata Bitkisel Çözüm Gerçek mi diye düşünürken gazete haberlerinde; Uzmanların prostat hastalarına bitkisel bir çözüm sunduğu, sülforafan içeren standardize edilmiş brokoli ekstresi prostat rahatsızlığına iyi geliyor şeklinde bir ifadeyi okuyoruz. Kim ne derse desin, insanlar sağlık problemlerinin çözümünde, dertsiz kolay ve umut vaat eden iddialara yöneliyor. Bitkisel çözüm de bunlardan biri.

İleri yaşlarda olan erkeklerde en sık görülen sağlık problemlerinden birisi olan prostat rahatsızlıkları için de durum aynen geçerli. Bu kez bir uzmanın açıklamasına kulak veriyoruz. Dr. Mustafa Eraslan’a göre; BPH (iyi huylu prostat büyümesi), 50 yaşın üzerinde yüzde 50, 70 yaşın üzerinde yüzde 85 görülmekte… buna göre Prostat kanseri, 50 yaş üzerinde en sık görülen kanserlerden birisi ve erkeklerde görülen kanser tipleri arasında ikinci sırada.

Prostat iltihabı

Erkeklerin en sık karşılaştığı sağlık problemlerinden birisi de Prostat iltihabı yani prostatitistProstat iltihabı erkeklerde en sık görülen üçüncü sağlık sorunu. Dr. Eraslan’a göre; BPH ve prostat kanserinde görülen belirtilerin sıklıkla benzer şekilde görülmekte… Sık idrara gitme, gece idrara gitme, acil işeme isteği, idrar kaçırma, idrarda çatallaşma, damla damla veya kesik kesik idrar, idrar yaptıktan sonra mesanenin boşalmama hissi, PSA seviyesinin artması gibi belirtileri sık görülür.
Prostat Sorunları ve Tedavi
Günümüzde prostat problemlerinin tedavisi veya azaltılmasında ilaç tedavisi başta olmak üzere cerrahi operasyonlara kadar birçok tedavi yöntemi kullanılmakta. Dr. Eraslan,  brokoliden elde edilen sülforafan isimli maddenin prostat problemlerinde etkisi hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Mustafa Eraslan, akademik raporlara da göz atıldığında sülforafan kullanımının “İdrar sıklığında azalma, gece idrara çıkmada azalma, idrar yaparken zorlanma ve yanmanın ortadan kalkması, prostat büyümesine bağlı oluşan cinsel isteksizliğin ortadan kalkması, prostat rahatsızlığına bağlı nedenlerden oluşan sertleşme problemlerinin düzelmesi, normal ereksiyon hali, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, kanser hücrelerinin sayısında azalma, kanserli hücrelerin büyümesi ve beslenmesinin engellendiği, PSA seviyesinin düşmesi” şeklinde sonuç verdiğini belirtti.

Dr Eraslan, prostat problemlerinden kurtulmak için, bir doktor kontrolünde olmak şartıyla, iyi bir dozda gerçekten “sülforafan” içeren standardize edilmiş brokoli ekstresi kullanılması gerektiğini ifade etti.

Dikkat:
Sağlık haberleri kategorisindeki tüm yazıların bağlayıcılığı bulunmuyor. Haber ve yorumlarda belirtilen önerileri uygulamadan önce kesinlikle doktorunuza danışınız. Prostat kanseri, prostat büyümesi ve kronik prostatitist, akut prostatitist yani prostat iltihaplanması sorunları için üroloji uzmanına danışmadan herhangi bir tedavi yöntemini uygulamayınız.

Uzman doktorunuz yani üroloji hekimine, brokoliden elde edilen sülforafan dahil bitkisel çözümleri mutlaka danışınız.

Share Button

You might like

2 Comments

  1. geçede saat başı tuvalete kalkıyorum bir damla ilaç yapmışlar bütün sorunu çözdügünü yazıyorlar güvene bilirmiyiz

  2. Bu sağlık bakanlığı ne iş yapar Allah aşkına? Bu ürünler en azından sağlığa zararlı mı, onu incelesinler en azından. Bu kadar da meydanı boş bırakmak olmaz ki?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir