Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Nasıl?

Üniversitede okunacak bölümü seçmek, ileride yapılacak işi seçmek anlamı taşıyor. Buna meslek seçimi de diyebiliriz. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Nasıl sorusunun tam yanıtı da bu aslında…

Lisans Yerleştirme Sınavları ya da Üniversite Seçme Sınavları adı ne olursa olsun sonucunda geleceğin yönlendirilmesinde önemli bir basamak. Esasında bu sınavlardan daha önemlisi tercih… Kişinin yeteneğine ve becerisine uygun çalışma alanını belirlemek, bu alan için gerekli eğitimi alacağı okulu seçmek…

Bundan sonraki süreçte sanıyoruz ki sınavlardan çok ağırlıklı olarak mesleki seçimlerin doğru olup olmadığı konuşulacak.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü mezunlarının görev ve sorumlulukları daha da artmakta. Bu gerçekle son zamanlarda, okullardaki eksiklik nedeniyle Rehber Öğretmenlik gündemdeki yerini korumakta.  Milli Eğitim Bakanlığındaki öğretmen ihtiyacının en başında Rehber Öğretmenlik gelmektedir.  Rehberlik ve psikolojik danışma programlarının çağımızın modern eğitim programlarının sonuçlarına etkisi tartışılmaz.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler, Rehberlik ve psikolojik danışma programlarının amacı, rehber öğretmenlik hakkında bilinmesi gereken hususlar, üniversitelere göre rehber öğretmenlik müfredatı gibi konularda bilgi almak bizzat üniversitelerin web sitelerinde bulunmakta…

Sadece Rehber Öğretmenlik değil, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında da önümüzdeki yıllarda ihtiyacın artarak süreceğini düşünüyoruz. Bu nedenle konuyla ilgili olarak daha önce hazırladığımız dosyayı incelemenizi öneriyoruz.

Rehberlik ve psikolojik danışma programlarında müfredat, kısaca derler hakkında bilgiler de bu yazıda bulunmaktadır. Dosyada Rehber öğretmenlik, pdr, rehber öğretmenlerin iş olanakları, rehber öğretmenlerin kamu dışındaki çalışma olanakları, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık mesleğinin iyi yönleri, rehber öğretmenlik çalışma alanları, rehber öğretmenlik hakkında, rehber öğretmenlik puanları 2012, Rehberlik ve psikolojik danışma programlarının amacı, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü puanları, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık çalışma alanları, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık dersleri, rehberlik ve psikolojik danışmanlık iş imkanları, rehberlik ve psikolojik danışmanlık taban puanları 2 ve bu meslekte başarılı olmak için neler yapılır gibi konulara açıklık getirilmektedir.

Rehber Öğretmenlik Hakkındaki Dosya: Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Bu Yazılar da Hoşunuza Gidebilir:

1 Yorum

  1. Günümüzün en gözde mesleği Rehberlik ve Psikolojik danışmanlıktır. Başarılı olunursa devlete de bağlı kalmadan rahatlıkla yüksek maaşla çalışma imkanı verdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir