WordPress Temada Etiket Sorunu

Kaynak Siteniz destekegitimi.com a sorular gelmeye başladı. Bunlardan biri İzmir’den Nilgün adlı konuğumuz gönderdiği ve genellikle karşılaşılan bir sorun. Sorun şu: WordPress magazin teması kullanıyorum. Yazılara etiket eklememe rağmen eklediğim etiketler görünmüyor.

Bilindiği gibi WordPress etiketlerin kolay eklenmesi ile arama motorlarında şanslı konuma geçiyor. SEO açısından da doğru ve yazıyla orantılı sayıda kullanılan etiketler çok önemli avantaj sağlamakta. Bazı temalarda etiketler gözükmüyor bu doğru. Aslında ana sayfa dahil sitenin her yerini etiketlerle boğmak doğru değil. Etiket (anahtar kelime ya da tag), sadece yazılarda olursa yeterli. Eğer çok sayıda statik sayfanız varsa sayfalarda da olabilir.

Gelelim etiket olmayan WordPress temalardaki sorunu gidermeye. Yapılacak şet WordPress yönetim panelinden temalar-düzenleyici yolunu izleyerek single.php dosyasını açmak ve single.php dosyasında istediğiniz yere aşağıdaki satırı eklemektir. Yazının altında ya da üstünde olması görsel zevkinize kalmış.

Kod:
<?php the_tags('Etiketler:', ', ', ''); ?>
Share Button

Bu Yazılar da Hoşunuza Gidebilir:

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir