ALTIN 453,08
DOLAR 7,5479
EURO 8,9812
BIST 10,0407
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 15°C
Hafif Sağanak Yağışlı

Çocuk Hakları ile İlgili Yazı

18.09.2009
4.483
A+
A-
Çocuk Hakları ile İlgili Yazı

Çocuk hakları, kanunen veya ahlakî olarak dünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu, eğitim, sağlık, barınma; fiziksel, psikolojik veya cinsel sömürüye karşı korunma gibi haklarının hepsini birden tanımlamakta kullanılan evrensel kavramdır. Çocuk hakları, insan hakları kavramının içinde ele alınması gereken bir konudur. Bugün, dünyanın birçok yerinde varolan insan hakları ihlalleri, çocuk boyutunda daha geniş kapsamlı ve büyüyerek, müdahale edilmesi daha zor bir şekilde yer almaktadır. Uluslararası Af Örgütü’nün belirttiğine göre; az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde, emek sömürüsü, pornografi, şiddet, yasadışılık gibi olumsuz etkenlerin dahilinde, çocuk hakları ihlalleri daha büyük boyutlarda olmaktadır.

Çocukların erişkinlerden farklı fiziksel, fizyolojik, davranış ve psikolojik özellikleri olduğu, sürekli büyüme ve gelişme gösterdiği bilincinin yerleşmesi, çocukların bakımının bir toplum sorunu olduğu ve bilimsel yaklaşımlarla herkesin bu sorumluluğu yüklenmesi gerektiği düşüncesi, Cenevre Çocuk Hakları Bildirisi ile şekillenmiştir. Günümüzde çocuk hakları ile ilgili olan uluslararası belge 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen ve 193 ülke tarafından onaylanmış olan Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşmedir.

Çocuk Hakları Sözleşmesi 54 maddeden oluşmaktadır. Sözleşmenin bundan sonra 54’e kadar devam eden maddeleri, sözleşmenin devletler tarafından nasıl imzalanacağı, onaylanacağı ve yürütüleceği ile ilgilidir.

Madde 1: Her birey on sekiz yaşına kadar çocuk kabul edilir. Her çocuk vazgeçilmez haklara sahiptir.

Madde 2: Çocuk Hakları, bütün çocuklar içindir. Doğum yerleri, konuştukları dil ne olursa olsun fark etmez. Büyüklerin inançları ya da görüşleri nedeniyle hiçbir çocuğa ayrım yapılamaz.

Madde 3: Çocuklarla ilgili bütün yasa ve uygulamalrı oluşturanlar, önce çocukların yararını düşünmek zorundadır. Devlet, çocukların koruma ve bakımını üstlenenlerin sorumluluklarını yerine getirmeleri için önlemleri alır ve onların sorumluluklarını yerine getitirip getirmediklerine bakar.

Madde 4: ÇHS’de yazılı olan hakların uygulanması için gereken her türlü çabanın gösterilmesi gerekir. Devlet çocukların bu haklardan yararlanmasını sağlar.

Madde 5: Devlet, hakların uygulanması konusunda çaba gösterirken başta anne baba olmak üzere çocuktan sorumlu olan kişilerin haklarına karşı saygılı olur.

Madde 6: Yaşamak, her çoçuğun temel hakkıdır ve herkesin ilk görevi çocukların yaşamını korumaktır.

Madde 7: Her çoçuğun bir isme ve vatandaşlığa sahip olma hakkı vardır. Devlet, çocuk doğduğunda bu ismi kaydeder ve çoçuğa bir kimlik verir.

Madde 8: Çoçuklara verilen isim, vatandaşlık hakkı ve aile bağları korunmalıdır. Tüm bunlar zorla değiştirilemez ve alınamaz, değiştirilmek istenir ya da çoçuğun elinden bu haklar alınırsa devlet bu duruma karşı çıkmalıdır.

Madde 9: Her çoçuğun ailesiyle birlikte yaşama hakkı vardır. Anne baba çoçuğa çaçuğa bakamıyorsa, çocuk bu durumdan zarar görmesin diye ona başka bir bakım sağlanmalıdır. Bu durumda da her çoçuğun, anne babasıyla düzenli olarak görüşebilme hakkı vardır.

Madde 10: Anne babası ayrı ülkelerde yaşayan çocukların aileleriyle birlikte olabilmeleri için devletler kolaylık gösterir.

Madde 11: Anne ve babaların izni olmadan hiçbir çocuk başka bir ülkeye götürülemez. Çocuklatı bu şekilde başka yerelere götüren kişilere karşı mücadele edilmesi gerekir.

Madde 12: Her çocuk, görüşlerini serbestçe ifade etme, kendisini ilgilendiren her konuda görüşlerinin dikkate alınması isteme hakkına sahiptir. Herkesin çocukları dinleme, onların fikrini öğrenme ve onlara sygı gösterme zorunluluğu vardır.

Madde 13: Her çocuğun duygu ve düşüncelerini istediği şekilde açıklama hakkı vardır. Çocukların da başka kişilerin zarar görmemesi için gerekeni yapmaları gerekir.

Madde 14: Her çocuğun kendi düşüncesini geliştirme ve istediği dini seçme hakkı vardır. Bu konularda çocukları büyüten yetişkinlerin de onlara yol gösterme hakkı ve sorumluluğu vardır.

Madde 15: Çocukların arkadaşlarıyla barış içinde toplanabilme, dernek kurabilme yada derneklere üye olma hakkı vardır.

Madde 16: Hiç kimse onurunu kıramaz, onları küçük düşüremez, özel hayatına karışamaz. Çocukların bu hakkı yasalarla korunur.

Madde 17: Devlet, kitle iletişim araçlarının, çocuğun gelişimi açısından önemini kabul eder. Çocuğun bunlarla çeşitli bilgi ve belgelere ulaşmasını sağlar, kendi dili ve kültürü bakımandan bu araçlarla alabileceği gereksinimleri karşılanır. Ayrıca kitle iletişim araçlarının verebileceği her türlü zarardan çocukları korur.

Madde 18: Çocukların yetişmesinden ve gelişmesinden sorumlu olan büyükler, bu sorumluluklarını en iyi biçimde yerine getirirler.

Madde 19: Hiç kimse, çocuklara karşı olan sorumluluklarını onlara zarar verecek şekilde kullanamaz. Devlet çocukların hiçbir zarara uğramaması için her türlü önlemi almakla yükümlüdür.

Madde 20: Her çocuğun ailesinden yoksun kaldığında yada aile ortamı onun için uygun olmadığında devletten özel koruma ve yardım alma hakkı vardır. Anne ve babasıyla birlikte yaşayamayacak çocuklar için özenli bir araştırmayla iyi aileler bulunur.

Madde 21-22:Yaşadığı ülkenin dışında bir başka ülkeye gitmekn zorunda kalan her çocuğun, gittiği ülke tarafından korunma hakkı vardır.

Madde 23:Engelli çocukların özel olarak korunma ve saygı görme hakkı vardır. Devlet engelli çocukların bakımını, eğitimini sağlayacak kurumları oluşturma sorumluluğuna sahiptir. Engelli çocukların ailelerine her türlü yardım yapılır.

Madde 24:Her çocuğun sağlık hizmetinden yararlanma hakkı vardır. Hastalıklardan korunması devletin ve toplumun güvencesi altında olup çocukların beslenmesine, aşılanmasına, çevrenin temizliğine ve diğer sağlık koşullarına dikkat edilir. Hastalanan çocuklar tedavi edilir.

Madde 25:Çocuk haklarına uygun olarak kreşler, çocuk yuvaları, yurtlar, okullar, çocuk hastaneleri oluşturulur, bunlar düzenli olarak kontrol edilir.

Madde 26-27:Her çocuğun gelişme hakkı ve sağlığı güvence altında olmalıdır. Bu konuda çocukların daha iyi bir yaşam sürdürmeleri için gerektiğinde yardım edilir.

Madde 28:Her çoçuğun eğitimini tam yapabilmek için desteklenir ve korunur. İlköğretim parasız ve hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm çocuklar tüm çocuklar için hak ve zorunludur.

Madde 29-30:Çocuklara verilen eğitim onların gelişmelerini en fazla ölçüde sağlayacak düzeyde olmalıdır. Eğitim, çocukların hoşgörüsünü, kendi kültürüne ve farklı kültürlere saygısını, ayrımcılığa karşıtlığını, doğaya saygısını arttıracak biçimde düzenlenir. Çocuğun kendi kültürü, bulunduğu ülkedekinden farklıysa gelişim ve eğitim hakkının her aşamasında buna özen gösterilir.

Madde 31: Çocukların boş zamanlarını değerlendirebilmeleri, kendilerini geliştirebilmeleri için oyun bahçeleri, çocuk kulüpleri, kütüphaneler, spor ve kültür merkezleri açılmalıdır. Her çocuğun bu tür etkinliklere katılma hakkı vardır.

Madde 32: Çocukların okula gitme, oyun oynama hakkı vardır. onlar yetişkinler gibi çalıştırılamazlar. Çalışmak zorunda kalırsa onların yapacakları iş onların sağlığı ve eğitimleri için sorun oluşturmamalıdır.

Madde 33: Bütün çocuklar her türlü zararlı maddelere karşı korunur. Bu tür maddeleri üretip çocuklara veren kişiler cezalandırılır.

Madde 34: Çocukları bedensel ve ruhsal yönden örseleyecek hiçbir yaklaşıma izin verilemez.

Madde 35: Devlet çocukları koruma ve çocukları kaçırıp onları satan, onları çalıştırmak isteyen kişilerle mücadele etme sorumluluğuna sahiptir.

Madde 36: Hiçbir kişi kendi çıkarları için çocukları kullanamaz. Devlet böyle bir duruma karşı her çocuğu korur.

Madde 37: Çocuklar hiçbir şekilde insanlık dışı yöntemlerle yada aşağılanarak cezalandırılamaz. Bir çocuk suça itilmişse ona uygulanacak ceza yaşına ve gelişimine uygun, onun eğitimini engellemeyecek şekilde olmalıdır.

Madde 38: Her çocuğun barış ortamında yaşama ve savaşlardan korunma hakkı vardır. Çocukların askere alınmaması gerekir. Devlet, çocukları silahlı çatışma ve sonuçlarından korumakla sorumludur.

Madde 39: Çocuklar çeşitli nedenlerle zarar görmüşlerse onların iyileştirilmesi için çalışmalar yapılır, bir daha aynı şekilde zarar görmemeleri için önlemler alınır.

Madde 40: Yasalarla sorunu olan çocuklar bu durumdan tek başlarına sorumlu değildir. Çocuklar farkında olarak kimseye zarar vermez. Suça itilen çocuklar yetişkinler gibi cezalandırılamaz, özel yasalarla topluma yeniden kazandırılırlar.

Madde 41: Bir devletin yasaları burada belirtilen hükümlerden daha iyiyse, bunlar hiçbir şekilde değiştirelemez.

Madde 42: Devlet, ÇHS’nin herkes tarafından öğrenilmesini sağlar.Madde 43: ÇHS’nin uygulanmasını değerlendirmek üzere Çocuk Hakları Komitesi kurulmuştur.

Madde 44: Devlet ve ülkede yaşayan insanlar Çocuk Hakları Komitesine, çocuk haklarıyla ilgili durum hakkında bilgileri vermekle sorumludur.

Madde 45: İlgili kuruluşlar Çocuk Hakları Komitesinin çalışmalarına kolaylık ve yardım sağlar.

Destekegitimi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 527 YORUM
 1. özge dedi ki:

  Çocuk hakları ile ilgili yazılar için teşekkür ederim.

  1. fatma dedi ki:

   öğretmen verdi konumuza uygun resminide gönderirmisin

  2. berfin dedi ki:

   bende katılıyorum

   1. kerim erik dedi ki:

    sizleri tebrik ederim ödevimden 100 den 5 aldım tekrar sağolun.

    1. cemre dedi ki:

     Çocuk Hakları denilince akan sular dursun kardeş.

  3. sinan dedi ki:

   Bu yazı iyi ama bence çok uzun.

  4. Edanur dedi ki:

   Teşekkür ederim.

 2. berk dedi ki:

  Süpersiniz. Teşekkür ederim.

  1. says dedi ki:

   Teşekkürler

  2. fatma dedi ki:

   öğretmen verdi konumuza uygun resminide gönderirmisin bende

   1. kerim erik dedi ki:

    Bu yazıyı hazırlayan arkadaşları tebrik ederim. Ödevimi yaptım sayenizde.

 3. Meryem dedi ki:

  Çocuk Hakları ile ilgili ödev aradım ve burayı buldum. teşekkür ederim.

  1. meslina dedi ki:

   benim de ödevim vardı ve bende bu siteyi buldum ve yazıyorum teşekkürler

   1. dln dedi ki:

    öğretmen bana çocuk hakları ile konu verdi bu siteye girdim ve tam istediğim cevapları buldum

  2. meslina dedi ki:

   SÜPERSİN BEYAZ OKUL

  3. refik emirhan dedi ki:

   meryem şimşek sen misin???

   1. Refik dedi ki:

    Burak ödevini yaptın mı?

   2. Sena dedi ki:

    Çocuk Hakları Sözleşmesinin Tamamını ekleyebilir misiniz?
    Lütfen

  4. fatma dedi ki:

   öğretmen verdi konumuza uygun resminide gönderirmisin bende herkes bana teşekkür gönderdi

  5. Meltem dedi ki:

   Çocuk hakları Yazısı çok güzel.

  6. özge dedi ki:

   Çok güzel hirazcık uzun ama bari buna değer

 4. samet dedi ki:

  Vallahi ben de ödev yapacaktım ama bu site tüm ödevlerimi yaptı. 😀 saolun ayrıca sınıfım Çocuk hakları ile ilgili tüm önemli şeyleri öğrendiler.

 5. samet dedi ki:

  Keşke çocuk haklarıyla ilgili tüm maddeleri yazsaydınız da öğretmenler de öğrenseydi 🙂

  1. bahard dedi ki:

   zaten var samet kardeş pardon şimdiye kadar bakmamışım sana samet kardeş

 6. efecan dedi ki:

  Yazılar için çok teşekkür ederim.

 7. SERDAR abdülhamit bacak dedi ki:

  Yazılar için çok teşekür ederim. Çok sağolun. Süper

 8. ismail dedi ki:

  Bence harika. Bu olmasa dersimi yapamıyordum çok teşekkur ederim hem de sınıftakiler begendi süper.

 9. ilayda dedi ki:

  Bence çocuk hakları ile ilgili çok faydalı bilgiler verilmiş, herkese tşk ederim.

  1. alperen dedi ki:

   vet işime yaradı

 10. Erdem dedi ki:

  Çok teşekkür ederrim kardeşimin ödevini burdan yaptım başka sitede bulamadım…. :D.

  1. ecem dedi ki:

   benim de ödevim vaedı ben de onu yazdım

 11. Şanay dedi ki:

  Benzer yazılar buldum ben ama bu site daha güzel. Sık kullanılanlara ekledim. Lazım olunca arayıp buluyorum. Bu site hiç kapanmasın 🙂

 12. Semihcan dedi ki:

  Çocuk Hakları ile ilgili yazınız için çok teşekkür ederim.

 13. DoGa dedi ki:

  Bence çok uzun bir yazı olmuş. Biraz kısa olsa olmaz mı?

 14. dilek dedi ki:

  Kızımın ödevi için geldim ve hiç yorulmadan buldum. Sağolun.

 15. funda dedi ki:

  Bu siteyi hazırlayanlara çok teşekkürler.

 16. ebru dedi ki:

  çok güzel ben bu yazıdan çok yararlandım derimi güzelleştirdi

  1. Mahmut dedi ki:

   Çocuk Hakları ülkemizde yeterince öenemsenmiyor ama Norveçte Çocuk hakları çok önemliymiş. Benim kuzenim orada ve çocuk hakları çok önemliymiş.

 17. PINAR dedi ki:

  teşekkürler yazıyı çok güzel buldum harikaydı ayrıca işime de yaradı .

 18. TUĞBA dedi ki:

  çok güzeldi ödevlerimi kolaylıkla yaptım

 19. merve dedi ki:

  çok güzel bir site ödevim vardı yaptım

 20. merve dedi ki:

  bu siteyi yaptığınız için teşekkürler

 21. pınar dedi ki:

  selam ben pınar coşkun teşekkürler

 22. Fatoş dedi ki:

  Çocuk hakları konusunda hazırlamış olduğunuz bu yazı için teşekkürler.

 23. ertan dedi ki:

  Çocuk Hakları ile ilgili yazınız için çok teşekkür ederim.

 24. nursima dedi ki:

  yahu ne güzel okudum okudum nerdeyse ezberledim …….öğretmen bana 100 verdi. bu siteyi yapan ellerine sağlık

 25. nursima dedi ki:

  Uf ya keşke ben de bunun gibi bir site kurabilsem ne güzel olur.

  1. seda dedi ki:

   aynen ya :p

 26. ada dedi ki:

  Çocuk hakları yazısı için teşekkürler.

 27. fevzi dedi ki:

  Ben bunu hiç beğenmedim çünkü benim istediğim yazılar yoktu. Yine de teşekkür ederim.

 28. kürşat dedi ki:

  Ben bir süre önce çok saygısız davrandığım öğretmenlerimden ve bizlere bu bilgileri karşılıksız veren site sahiplerinden defalarca özür diliyorum.

 29. Admin dedi ki:

  *****
  antepli_343_

  Yapılan yorumda ahlak dışı ifadelere yer veren kullanıcının IP numarası kaydedilmiştir. Site sakinlerini yorumlarıyla rahatsız etmeye devam ederse kendisi hakkında yasal işlem yapılacaktır!

  1. nisa dedi ki:

   Buna siz kısa mı diyonuz? Ben bu siteye yani beyaz okula girdimde hiç kısa bir komposizyon yoktu saol beyaz okul senin yüzünde ödevimi yetiştiremicem.

 30. zeynep dedi ki:

  Sağ olun çok yardımcı oldunuz, yoksa ödevden zayıf alacaktım.

 31. şevval dedi ki:

  Tüm ödevlerimi yaptım, süpersiniz teşekkür ederim.

 32. TARIK dedi ki:

  Bende ödev vardı bunu budum çok güzel teşekkür ederim.

 33. Melek dedi ki:

  Biraz uzun ama yine de teşekkürler.

  1. enes dedi ki:

   teşekürler

 34. irem dedi ki:

  Çook Çok teşekkürler.

 35. tuğçe dedi ki:

  Fazla beğenmedim ama yine işime yaradı teşekkürler

 36. serap dedi ki:

  Teşekkürler işime yaradı.

 37. ali dedi ki:

  Tüm ödevlerimi yaptım, süpersiniz teşekkür ederim.

 38. ömer dedi ki:

  Bende ödev vardı bunu budum çok güzel teşekkür ederim.

 39. benu dedi ki:

  Bu ne işe yarıyor?

 40. Bilge dedi ki:

  Sizin çabalarınız eğitim için önemli. Destek Eğitimi sitesi sahiblerine binlerce teşekkürler.

 41. sena dedi ki:

  süper sayılır ama çok uzun yahuuuuuu şunu yapanın mübarek elelrine ……… kısaltamamışmı yaniii

 42. Şeker dedi ki:

  Bu yazıları olduğu gibi eklemeyin arkadaşlar, kendiniz kısaltın, özetini çıkarın ne bileyim.. Hep hazıra konuyorsunuz.

 43. Sevgi dedi ki:

  Yazı çok uzun ama kaliteli. Biraz kısaltıp ödevimizi teslim etmek de bizim görevimiz. Teşekkürler Destek Eğitimi

 44. Buse dedi ki:

  Valla çok teşekkür ederim ödevim vardı hem yazdım öğretmenim de arkadaslarım da çok beğendi.

 45. Sezer dedi ki:

  İnsan haklarını bildikçe insanlığının ayrıcalıüğını kavrayacaktır. İşte Bu Kadar 🙂

 46. şeyma dedi ki:

  çok teşekür ederim işime yaradı

 47. gökan dedi ki:

  Babam ve annem bana insanlara saygı göstermeyi, diğer insanları sevmeyi öğretti. Ayrıca saygısızlığın ve hakaretin cezasının sadece lafla değil, hapis ve para cezası olduğunu da öğretti.

 48. ayşenur dedi ki:

  yaaaa çok güzel çok işime yaradı:)

 49. esra dedi ki:

  ya çok sağulun her halde 100 alırım ama 20 de alabilirim

 50. Erkan dedi ki:

  Çok güzel ve yararlı bir siteniz var. Ödevlerimin hepsini buradan yapıyorum.

 51. Merve dedi ki:

  İstediğim bilgileri kategoriler yardımıyla bulabiliyorum. Çok kolay bir site. Teşekkür ederim.

 52. ercap dedi ki:

  sitenizi çook beğendim bunca seveni olan bir site yi geliştirirseniz çok mutlu oluruz…

 53. Ezel dedi ki:

  En iyi Çocuk Hakları yazısı bu. Teşekkür ederim.

 54. futbolcu hasan can dedi ki:

  Çocuk hakları yazısı için teşekkür ederim.

 55. cemalsalih dedi ki:

  haklar çok önemlidir

 56. apo dedi ki:

  Süpersiniz dayılar 🙂 Çok güzel bir site burası. Hürmetler…

 57. adem dedi ki:

  Çok güzel bir site. Her zaman takip edeceğim.

 58. mihriban dedi ki:

  Teşekkür ederim, süpersiniz!!

  1. enver dedi ki:

   ÇOK GÜZEL

 59. çocuk dedi ki:

  Kızıma, öğretmeni çocuk haklarıyla ilgili ödev verdi ve bir çok site dolaşmama rağmen hiçbir siteden sizin siteniz kadar verim alamadım. Teşekkür ederim…

 60. ayşegül kardelen gündüz dedi ki:

  Ya süper teşekkür ederim bu siteyi kim hazırladıysa çok sağolun 😀

 61. süleyman dedi ki:

  Arkadaşlar! Bu yazı Çok Güzel.

 62. berna dedi ki:

  Çok yardımcı oldu bu site. Destek eqitimi… Tebrik Ederim…

 63. seval yildiz dedi ki:

  Benim kızım 8 yaşında ve dalağı büyüyor. Doktorlar alalım diyorlar ne yapmam lazım? Kızımda akdenız ateşi var.

 64. şeyma dedi ki:

  çoooooooooooooooooook güzel bir şiir degerlendircem.

 65. FaCeBooK dedi ki:

  Gerçekten çokkk saolun bu bilgiler benim çok işime yaradı. . .
  Ve gerçekten çokkk güzel bir siteniz var çokkk beğendim ve destek arşivindende çokkk yararlandım hiç bu kadar güzel bir site görmemiştim ELLLERİNİZE SAĞLIK . . .

 66. anyele dedi ki:

  Bence güzel ama istediğimi bulamadım onun için kötü.

 67. bilinmeyen dedi ki:

  Çok şaşkın olmalısın Şeyma. Burda şiir mi var? Yazı güzel teşkkür.

 68. berfi dedi ki:

  Yazı gerçekten çok güzel olmuş.

 69. yusufcan dilli dedi ki:

  Çok yararlı siteniz var, ödvimi burdan yapıyorum.

 70. fuat dedi ki:

  çok beğendim

 71. Neşe dedi ki:

  Çocuk hakları ödevimi buradan yaptım, çok teşekkürler.

 72. yağmur dedi ki:

  Emek verip bu yazıyı paylaştığınız için teşekkür ederim.

 73. esma dedi ki:

  çok güzeldi teşekkür ederim 🙂

 74. ali dedi ki:

  çok teşekkür ederim emekleriniz için…

 75. ceren dedi ki:

  Arkadaşlar bu siteyi yapandan Allah razı olsun. Proje ödevimden 100 aldım öğretmen çok beğendi arakaşlarım bişeyden anlamadılar ama önemli olan öğretmenin 100 vermesi ve bişeyler öğrenmekti teşekkürler. saoluuuunnnnn!!!!!!!!!

 76. buket dedi ki:

  Arkadaşlar bunun kaynakçası nerede söylerseniz sevinirim.

 77. rumeysa dedi ki:

  Çok Güzel.

 78. burak nevzat dedi ki:

  Çocuk hakları bütün çocuklar beğenir. Herkes çok beğenmiş, inanamiyorum valla ben de çok beyedim güzelmiş.

 79. Ulaş dedi ki:

  Bu ödevi de sizden yaptım. Ben de ileride böyle bir site yapacağım.

 80. çocuk dedi ki:

  çokkkk teşekkür ederim ödevimi buldum sayenizde yarın sunacağım!!!

 81. lara dedi ki:

  Çok güzel de çoook uzun. Keşke biraz daha kısa olsaydı ama yinede ellerinize sağlık müthiş olmuş…:)

 82. serra dedi ki:

  süper bişey bana çok yardımcı oldu.

 83. Ayşe-Ferit dedi ki:

  Sizin çocuk hakları ile ilgili azınız sayesinde diğer insanların haklarına da saygı göstermek gerektiğini öğrendim. Teşekkürler.

 84. haydar dedi ki:

  çok işime yaradı

 85. feyza dedi ki:

  bu yazı çok kısa olduğu içün yazamadım

 86. Mehmet Akif dedi ki:

  Güzel bir yazı, teşekkürler

 87. Kemal dedi ki:

  Çocukların hakları maalesef tam olarak bilinmiyor. Bu konuyu aktardığınız için teşekkür ediyorum size. Çocuklar günümüzde halen şiddete maruz kalabiliyorlar. Çalışan çocuklar, çıraklar ve sokak çocukları horlanıp aşağılanıyor. Bu duruma karşı mücadele etmek insanlık görevidir.

 88. Ebubekir dedi ki:

  Çocuk Hakları ile ilgili en güzel yazıyı hazırlamışsınız. Çok teşekkür ederim.

 89. elif dedi ki:

  ödevimde çok işe yaradı çok teşekkür ederim

 90. HAKAN dedi ki:

  Valla benim de ödevim çok güzel oldu. Çok güzel hazırlanmış.

 91. yağmur dedi ki:

  çok güzel tek kelimeyle harika vala ne desem bilmem hayatımı kurtardınız teşekkürler

 92. seda dedi ki:

  çooooooooooooooooooooooooooooook güzel

 93. Murat dedi ki:

  Çocuk hakları ile ilgili böylesine güzel bir ödev hazırladığınız için çoook teşekkür ederim.

 94. Sezgin dedi ki:

  Çocuk hakları Ülkemizde çok önemli bir konudur. Çocuklar adam, insan yerine konsunlar artık. Çocukların da haklarının olduğu gerçeğini herkes bilsin. Çocuk haklarına saygısı olmayanlar gerekirse cezalansın.

 95. deniz dedi ki:

  Çocuk hakları ile ilgili ödev isteyen öğretmenime teşekkürler. Bizim de haklarımız olduğunu, bizim de insan olduğumuzu anladım. beyazokul.com a da teşekkür ederim.

 96. Mobilyacı dedi ki:

  Mobilya ustasıyım iş arıyorum. Mobilyacı arayanlar lütfen buraya yazssınlar, takip ediyorum.

 97. sosyal medya dedi ki:

  yazınız için çok teşekkür ederim

 98. aşegül dedi ki:

  Çocuk hakları ile ilgili böylesine güzel bir ödev hazırladığınız için çoook teşekkür ederim.

 99. Yasine dedi ki:

  Çocuk hakları ile ilgili değerli bilgiler için teşekkür eder, saygılar sunarım.

 100. aslı dedi ki:

  ödevim oldu cok tesekkür ediyorum

 101. emir dedi ki:

  Oldu mu bilmiyorum. İnşallah öğretmenim beğenir 🙂

 102. PEKKAN dedi ki:

  Çocuklara çok uygun bence, herkese öneriyorum.

 103. PEKKAN dedi ki:

  Allahım, inşallah öğretmenim beğenir.

 104. emirhan dedi ki:

  çok güzel

 105. Nil dedi ki:

  Çocuk hakları ile ilgili en güzel en kapsamlı yazı.

 106. derya dedi ki:

  Çocuk haklarıyla ilgili yazı çok uzun. Bana kısa yazı lazım.

 107. belalı erdal dedi ki:

  Çocuk hakları ile ilgili yazı ve şiir için çok teşekkürler.

 108. sena dedi ki:

  Çocuk hakları ile ilgili yazı hazırlayıp, üyeliksiz olarak ve bizimle hiç bir karşılık beklemeden paylaştığınız için çok teşekkür eder, saygılar sunarım.

 109. ahmet dedi ki:

  Çocuk hakları ile ilgili yazı hazırlayıp paylaştığınız için çok teşekkür eder, saygılar sunarım.

 110. cenk dedi ki:

  çok teşekkür ederim çocuk hakları ile ilgili ödevim vardı kim bu siteyi kurduysa ona teşekkür ederim

  1. BeyazOkul dedi ki:

   Biz de sizlere teşekkür ederiz Cenk. Yararlı olduysa bu yazı, ne mutlu bize.

 111. ersel dedi ki:

  çok teşekkürler çok işime yaradı sağolun

 112. cadde dedi ki:

  azcık daha kısası yok mu süpeeerrr ama yine de süper.

 113. sude dedi ki:

  süperr yazı. Bunu kim yazdıysa dünya kadar teşekkürr ediyorumm.

 114. sude dedi ki:

  tesekkü Beyaz Okull

 115. mevlütcan dedi ki:

  valla çok güzelmiş bana çok yararı dokundu kardeşim başımın etini kemirisi vallhi bilahii haaa

 116. Ahmet dedi ki:

  Teşekkürler 🙂 inşallah ögretmen begenir

 117. utku dedi ki:

  Çok harika bir yazı. Teşekkürler.

 118. melike dedi ki:

  çok güzel bir yazı hazırlamışsınız çok teşekkürler

 119. hilal dedi ki:

  çok teşekkürler bunu yazana çok işime yaradı tüm arkadaşlarım bu bilgileri öğrendiler. çok sağolun

 120. volkan dedi ki:

  Çocuk Hakları yazısı çok güzel.

 121. volkan dedi ki:

  Çocuk Hakları yazısı için çok teşekkür ederim.

 122. ahmetcan dedi ki:

  süper bir site ödevim için kolaylık olcak 😀

 123. yaren dedi ki:

  çok güzel bi site inanılmaz ödevlerim onun sayesinde bitti

 124. irem dedi ki:

  bir sitede çocuk hakları 142 ülke tarafından kabul edildi diyo bu sitede 190 anlamadım

 125. can dedi ki:

  herkese derslerinde başarılar güzel olmuş.

 126. andrea dedi ki:

  kesinlikle daha uzun olmalıydı

 127. merve dedi ki:

  çok güzel bir site bize yardım ettiğiniz için teşekkür

 128. Ayşen dedi ki:

  Çocuk hakları çok önemlidir. Herkes bunun bilincinde olmalı. Ayrıca sitenizde kadın hakları konulu bir yazı daha olmalı bence.

 129. muho bey dedi ki:

  çok teşekurker çok iyi bir site

 130. ayşe dedi ki:

  çok güzel bir site çok güzel yazdım öğrendim öğretmenimde beğenir inşallah 🙂

 131. can dedi ki:

  bu ne biçim ödevden 45 aldım.

  1. BeyazOkul dedi ki:

   Can yazıyı olduğu gibi hiç değiştirmeden yazarsan öğretmenin de haklı olarak notunu az verir. Öğretmenlerimiz de bizler gibi web sitelerini geziyorlar, aynı yazıyı binlerce kişi yazmamamlı.
   Bazı bölümlerini dğeiştirmeli, kendi ifadelerini yazmalısın. Unutma aynı ödevi buradan yazarak 100 alan çok sayıda arkadaşın var.

 132. can dedi ki:

  çok teşekkür ederiz

 133. merve dedi ki:

  bu sitede de kısa olmasaydı ödevimi yapamıyordum

 134. merve dedi ki:

  teşekkürler

 135. Batuhan Hoşgör RiZe dedi ki:

  mütiş bişe ya 100 aldım bu ödevden mütiş 🙂 🙂

 136. merve dedi ki:

  valla ben de çok beğendim kısa ve öz. bütün iyi not alanları tebrik ediyorum.

 137. sıla dedi ki:

  bu harika bir site ödevimi bitirmeme yardımcı oldu hep bu siteye girmeye karar verdim bura harika çok güzel kim bu siteyi kurmuş merak ediyorum cevabını vermenizi bekliyorum neyse bu siteyi bütün tanıdıklarıma öneriyorum görüşmek üzere bu arada benim adım sıla beni tanıyan varsa söylesin bye sizi seviyorum

 138. nazlı dedi ki:

  harika gerçekten çok teşekkürr ederimm müthişsiniz

 139. anKARAlım dedi ki:

  yazılar özenilerek yazılmış ödevimi bundan yaptım ve artı aldım

 140. serpil dedi ki:

  yazı uzun ama yinede işe yaradı teşekkürler

 141. emre dedi ki:

  bu site çok güzel ödevledrimde hep burdan yararlanıyorum…..

 142. Engin dedi ki:

  Çocuk hakları ile ilgili görüp göreceğiniz en iyi site, en iyi yazı. Çoook teşe4kkür ederim.

 143. hakan dedi ki:

  güzel bir site ödevime yardımcı oldu yazanın ellerine sağlık.

 144. buse dedi ki:

  çok teşekkür ederiz 🙂

 145. nazlı dedi ki:

  çok güzel ödevimi yaptım bu site sayesinde bu siteyi yapanlara teşekkürler

 146. ada su dedi ki:

  Tek kelimeyle harika. Benim annem doktor babam plastik cerrahı, onlar bile beğendi..

 147. mehlika dedi ki:

  Teşekkürler

 148. as dedi ki:

  süper çak sağolun ödevime yardımcı oldu

 149. mücahit dedi ki:

  kısa şeyler yazdım çokda kısaymış

 150. zeynep dedi ki:

  ben bunu çok beğendim inanılmazdı bidaha intarnetten ödevim olursa hemen bu siteye giricem sizlere çokteşekür ederim ama ben internete baktığım zaman gözlerim küçülüyo

 151. seda dedi ki:

  cok tesekurler ederiz

 152. alpochino dedi ki:

  çokk teşekkürler bu siteyi kim kurmussa helal olsun

 153. Aleyna dedi ki:

  Çocuk Hakları ile ilgili ödevimin tamamını buradan yaptım. Sağolasın beyazokul.com 🙂

 154. BURCU dedi ki:

  gerçekten harika bir site ödevlerime çok yardımcı oldu teşekkürler ..é!!

 155. yasemin dedi ki:

  çok güzel sınıftaki bütün gıcıklar beni kıskandı süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!

 156. AHHMETTTTT dedi ki:

  Ben bu siteyi begendiysem altı 6 koyuyorum begemmediysem 5 koyuyorum
  CEVAP..65

 157. furkan dedi ki:

  çokkkkkkkk teşekkür ederim ödevimi tammamladım 100 alacam sayenizde

  1. melike dedi ki:

   evet bende 100 alacağım

 158. meryem dedi ki:

  cok güzell……………………………bir yazıydı……………………………her çocuğun okuma hakkı vardır

 159. şeyda dedi ki:

  hiç………….işime…………..yaramadı.

 160. ayla dedi ki:

  güzel olmuş ama bir de şiir olsa iyi olurdu :):):)()

 161. ayla dedi ki:

  çok güzellllll:)

 162. helin dedi ki:

  süper yaa ödew bitti hemen 100 aldm sayılır :)))

 163. helin dedi ki:

  çok harikaa .)))

 164. ENES dedi ki:

  Çok güzel olmuş teşekkür ederim

 165. başak dedi ki:

  bu site olmasa ödevlerimi yapamicaktım.bu siteyi yapanlara tşk ederim.

 166. başak dedi ki:

  çok güzel bir site ama çok uzun yazmışlar
  parmaklarım koptu

 167. buse dedi ki:

  süper bayıldımmm .. ödevvim bittii 100 değil bhen 1000000000000000000 alırım valla **)

 168. furkan sağdıç dedi ki:

  -bu siteyi ii ki açmışsınız bütün ödevlerim bitti. 🙂

 169. başak dedi ki:

  Teşekkürler.

 170. mehmooo dedi ki:

  çok güzel bir site bi kere 100 üzerinden 100 aldım

 171. selin dedi ki:

  bayıldım size beyaz okul t.ş.k ederim hep bu ssiteye gircem

 172. selin dedi ki:

  ama yorumlarımı kaldırmassanız tabi

 173. esra gül yaylacı GeCeLeRiN pReNsEsİ =) dedi ki:

  Arkadaşla ßu bnm işime çok yaradı ßu siteyi sevmem ama tanııdım kadar güzelleşmiş 8dr.iffet.onur.i.ö.okulu

 174. tuğçe dedi ki:

  çooooooooooooookk güzel bir site… OLEYYYYY..

 175. tuğçe dedi ki:

  ÖĞRETMENİM SİTEYE BAYILDI HEP BU SİTEYE GİRECEKMİŞ

 176. kankiler dedi ki:

  arkadaşlar bu siteye de girermisiniz cevabınız evetse

 177. Enes berk dedi ki:

  teşekkür ederim iyiki sizi bulmuşum

 178. berna dedi ki:

  ödewime çok yardımcı oldu. tesekkur ederim.

 179. murat dedi ki:

  niye şiir yok lan biz siir arıyoz yazı değil

 180. ibrahim dedi ki:

  cok saollllll ödevımı yaptım

 181. rabia dedi ki:

  yıldızlarla tebrik ediyorum.

 182. rezan dedi ki:

  çok güzel ama 54 maddesini yazmadım hi hiiiii 😀

 183. zeynep dedi ki:

  vallahi güzel.

 184. betül tarçın dedi ki:

  çok uzun ama teşekkür ederim.

 185. buse dedi ki:

  çok güzeldi ödevimi dogru yaptıgıma ininıyorum çünkü bilgilerinn hepsi bence dogru

 186. buse dedi ki:

  çok güzel ödevimi dogru yaptıgıma inanıyorum
  çünkü bilgilerin hepsi bence dogru

 187. ilayda dedi ki:

  çok güzeldi şimdide ögretmenden 100 alacam

 188. eyyüp dedi ki:

  Bilgiler için teşekkürler.

 189. beşir dedi ki:

  çok güzel bilgiler var çok ssaolun
  😀

 190. HANNAH MONTANA dedi ki:

  her kez inanmıyacak ama ben hannah montanayım. bende üniversiteyi okuyorum. benim bile işime yaradı…

  1. yağmur dedi ki:

   Hannah Montana ne zamandan beri türkçe konuşuyor sahte hannah ? Ama beyaz okul,gerçekten süper bir yazıydı,teşekkürler.

 191. hfkdsljşjafragtşro dedi ki:

  valla süper yaaaa bizm kulüp öretmeni o kadar sinirliki iyki böle bşi koymuşsunuz çok tşk hayatımı kurtardnz 😀 😀 😀

 192. aleyna dedi ki:

  çok uzun ama teşekürle kesin 100 alacam

 193. Serhat dedi ki:

  Çocuk hakları deyip geçenlere yazıklar olsun.

 194. kaan yılmaz dedi ki:

  kardes öğretmen 100 vermesse kafamı kırarım.

 195. kaan yılmaz dedi ki:

  nerdeyse hepsini yazdım

 196. minel çelik dedi ki:

  neredeyse hepsini yazdım sANA ÇOK TEŞEKÜR EDERİM
  <3

 197. nazik sevgi dedi ki:

  süperr tşk ederim yarın anliz sınavı olcaz sınav sorularında da çocuk haklarıı çıkıcakmışş valla süper olduu bilgiler için çook ama çook tşk ederimm 🙂 🙂 😛

 198. sude_27 dedi ki:

  bu site cok iyi ödevibi yapıcaktım yardımcı oldunuz teşekkür ederim 😀

 199. hande dedi ki:

  bence çok anlamlı çocuklar fundaya katılıyorum…

 200. cansu dedi ki:

  Sizleri ççok seviyorum. Bu siteyi yapan kişiyi çok seviyorum. Binlerce kez teşekkürler.

 201. mehmet dedi ki:

  çok güzel bişey

 202. burak dedi ki:

  çok teşekkürler bu site sayesinde ödevimi rahatlıklar yaptım

 203. yorumcu dedi ki:

  süperr

 204. irem gören dedi ki:

  çok güzel bilgiler var. çok saolun

 205. alev dedi ki:

  bu siteye artık hep girecem ödevimi sayesinde yaptım

 206. Asiye dedi ki:

  Çocuk hakları önemlidir.

 207. gül dedi ki:

  ben bu siteyi beğendim inşallah öğretmenimde yazıyı beğenir

 208. deniz yördem dedi ki:

  çok teşekkür ederim çok güzel

 209. abdullah dedi ki:

  ya çok kısa benim 2 satırımı aldı

  uzun diyenler bence yanılıyor

  1. elifnur dedi ki:

   nee? ne güzell bende bi bitirebilsem

 210. esra dedi ki:

  her çocuğun hakkı vardır.

 211. esra dedi ki:

  harika

 212. alper dedi ki:

  çok güzel ödevimde 97 aldlm

  teşekkürler:D:D

 213. ulaş dedi ki:

  bunu yapanın ben ellerinden öperim…..

  1. esmanur dedi ki:

   bizim evde uygulamıyo ki

 214. aleyna dedi ki:

  ama 54 madde yazmamışsınız lütfen yazın

 215. napcan dedi ki:

  çok güzel olmuş hepsini yazmadım ama yine de bu bana yeterli çok teşekkür ederim

 216. turgut dedi ki:

  çok uzun ödev yapacaktım

 217. turgut dedi ki:

  çok güzel ama

 218. sofia dedi ki:

  Öğrenci ödevleri için bu kadar güzel başka site yok.

 219. top doğukan dedi ki:

  bu ödev sitesi süper çok kısa sayılır ama yinede biraz uzun

 220. kadir dedi ki:

  ben bulamadım keşke çocuk hakları madde madde yazılsaydı

 221. hilal dedi ki:

  ben hiç beğenmedim yazılar karman çorman bidaha bu siteye girmiycem

 222. furkan dedi ki:

  çok saol yardımlarınız için

 223. Muhammed Ebrar dedi ki:

  Çoook Saolunn Tüm Ödevlerimi Yaptım

 224. alex dedi ki:

  biraz uzun amaişime yaradı. Teşekkürler, ayrıca süper!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 225. mücahit dedi ki:

  çok iyi bir site ödevimi kolsylıkla yababildim

 226. elifnur dedi ki:

  BAYA UZUN FAKAT BU YAZI AMA İŞİME YARADI ÖDEVLERİMİ YAPIYORUM ÇOK SAĞOLUN TEŞEKKÜRLER …

 227. elifnur dedi ki:

  off kaç saattir bu yazıyı yazmaya çalışıyorum yaa

 228. EMİR dedi ki:

  Süpersin Beyaz Okul valla 🙂

 229. hacı emmi dedi ki:

  çok saolun:)

 230. şeyma dedi ki:

  güzel

 231. şeyma dedi ki:

  aslında maddelerin tamamını vermemiş bu yönden kötü

 232. Abdlkrm Ercan dedi ki:

  Süper yaz:) Erenköy Zeki Altındag İ.Ö.O 6-B

 233. Ahmet dedi ki:

  bu siteyi çok sevdim işime yaradı

 234. kamil dedi ki:

  çok güzel miş ya baya işime yaradı. 🙂

 235. yusuf dedi ki:

  süpersin beyaz okul

 236. dogasu dedi ki:

  ben de ödevimi bildum burdan başka yerden bulamadım çok teeekkküürr 😀

 237. Ezgi dedi ki:

  Çocuk hakları önemli bir konu. Tıpkı kadın hakları gibi. Aslında insan hakları demek yerinde olur.

 238. bilge dedi ki:

  Herşey için çok teşekkür ederim sevgilerim ve saygılarımla
  Bilge Ercan

 239. serkan g. dedi ki:

  çok güzel. Herkesin hakkına saygı göstermeliyiz.

 240. beytullah dedi ki:

  Süper ödevime çok yardım etti….SAOL BEYAZ OKUL SAOL….:D

 241. EreN AydıN dedi ki:

  Çocuk Hakları denince aklıma artık beyazokul gelecek 🙂

 242. ismet dedi ki:

  reşekkür ederim çok çok istediğimi aldım ödevimden 5 aldım

 243. berat dedi ki:

  Çok sağolun, işime yaradı.

 244. Senem dedi ki:

  Çocuk haklarıyla ilgili yazıyı çok beğendim. Teşekkürler.

 245. irem dedi ki:

  Çok işime yaradı teşekkür ederim.

 246. Özgür dedi ki:

  Çocuk Hakları iyi bilinmesi gereken bir konu. Benim babam avukat olduğu için bana sık sık anlatır.

 247. derya aksoy dedi ki:

  Valla size ne kadar teşekkür etsek azdır çok yardımcı oldunuz, sağolun.

 248. kerem dedi ki:

  Teşekkürler öğretmenim, çocuk hakları ödevini en iyi sen yapmışsın dedi.

 249. zehra dedi ki:

  çok güzel bi site olmuş 3. sınfta olan kardeşimin performans ödevini hazırlamamda cok yardımcı oldu teşekkürler

 250. Sanem dedi ki:

  Allah razı olsun ama yazı çok uzun. Benim kapasitem yetmiyor bana yardım edin yazımı yazın.

 251. gizem dedi ki:

  çok teşekkür ederim. çok güzel bir siteymiş sağolun.

 252. yunus dedi ki:

  çok ta güzel degil
  ,

 253. damlanur dedi ki:

  damlanur

  teşekkür ederim. bu site bana çok yardımcı oldu

 254. esmeray dedi ki:

  teşekkür ederim ödevimde çok yardımcı oldu.

 255. yaren dedi ki:

  bu site çok işime yaradı ödevimdi ve yapmalıydım yazı biraz uzun du ama yinede beğendim ve heğsini yazdım

 256. elif dedi ki:

  bu site çok güzel ödevime yardım etti 🙂

 257. asdfg dedi ki:

  başarılı olmuş teşekkür ederim 🙂

 258. Şeyma dedi ki:

  çok süper olmuş çok işime yaradı tebrikler ha bu arada performanstan da 100 aldım

 259. bedirhan dedi ki:

  çok güzel olmuş çok işime yaradı tebrikler 🙂

 260. ahmet dedi ki:

  teşekkurler çok işime yaradı

 261. erdem dedi ki:

  ben google ye kısa sözler demiştim o yüzden işime yaramadı ama hepsini okudum güzel bişey

 262. olivia dedi ki:

  sizin saynizde ben dersimi yapabildi sizi çok sewiyor ben

 263. zeynep dedi ki:

  Sağolun. Çok yardımcı oldunuz.

 264. Furkan dedi ki:

  bn çok beğendim sağolun varolun 😀

 265. rıza dedi ki:

  bence çok şey verilmiş tşk ederim

 266. yusuf dedi ki:

  çok teşekür ederim hepsini tarım saate yaptım

 267. maraz ali dedi ki:

  spr cok tşk

 268. söylemek istemiyorum dedi ki:

  bana her çocuğun giyinme hakkı ile ilgili yazıya ihtiyacım var

 269. furkan dedi ki:

  insan haklarının ihlaliyle ilgili bir hikaye yazsanız daha güzel olur………………….

 270. Burak dedi ki:

  çok çok teşekür ederim işime çok yaradı
  100 aldım

 271. mustafa dedi ki:

  site yarlı odevimi burdan yaptım

 272. emine dedi ki:

  yazı için çok sağolun

 273. emine dedi ki:

  yazı işime yaramadı ama sağolun

 274. onur dedi ki:

  çok güzel ödevimi yapa bildim

 275. reyhan dedi ki:

  bu siteyi hazırlayanana çok teşekkür ederim

 276. ilayda dedi ki:

  süperr 🙂

 277. görkem dedi ki:

  Çok güzel bir yazı.

 278. Enes Gündüz dedi ki:

  ödevim vardı çok yardımcı oldu tşk

 279. alara dedi ki:

  ödevim vardı tşk ederim yardımcı oldu süpersiniz

  1. alara dedi ki:

   çok yararlı bütün sosyal ödevimi bitirdim çok ii bncee

 280. yaren dedi ki:

  çok güzel ama ben kısaltım

 281. Esma dedi ki:

  Arkadaşlar bu yazı tam 4 sayfadır.
  Sayfalar: 1 2 3 4 yazan yerleri tıklayacaksınız.

 282. cevdet dedi ki:

  çok teşekkür ederim çok işime yaradı:)

 283. Ela dedi ki:

  Çok güzel ama bn 5 maddesıni yazacağım cünkü çook uzun ama Çok güzel.

 284. Selma dedi ki:

  Çocuk hakları ile ilgili daha etkili çalışmalar yapmak lazım. Çocuk hakları tüm ülke insanlar tarafından bilinmelidir.

 285. İrem dedi ki:

  Çocuk hakları yazısı için çok teşekkürler. Çok beğendim.

 286. burak süpersin be dedi ki:

  süpersin be destekeğitim sayende ödevi buldum canım çıktı ☺ ♂▬M▬☻♥♣♠♦•○◘

 287. Şevket Uslu dedi ki:

  Ödev vardı yaptım Hll size

 288. ali kart dedi ki:

  tşk

 289. aslı dedi ki:

  öğretmen bize ödev verdi benim ödevi ben en anlamlı olarak burda yazıyorum çok güzel birsite

 290. büşra dedi ki:

  çocuk hakları ile ilgili bilgi verirmisiniz

 291. yeşim dedi ki:

  çok sağalun kesinlikle100 alıcam

 292. eser dedi ki:

  Çocuk hakları yazısı çok uzun.

 293. sayrıs dedi ki:

  merhaba kankalar bu site kötü gel di biriaz ama iyi denebilir

 294. Lucy dedi ki:

  Ah gerçekten sagolun her yerde aradım bulamadım böylesini, çok güzel olmuş 🙂

 295. Elif dedi ki:

  Çocuk hakları çok iyi yazılmış. Çocuk hakları ile ilgili okuduğum en güzel yazı olmuş.

 296. emre dedi ki:

  çok güzel ya işime yaradı inşallah yüksek not alırım

 297. kardelen dedi ki:

  süper çok saolun

 298. sinan dedi ki:

  Bu yazıyı çok aradım buldum ama yani çok uzun.

 299. mehmet emin dedi ki:

  Sağolun varolun.

  1. yasemin dedi ki:

   Çocuk Hakları müthiş bir yazı olmuş. sağolasın destekegitimi

  2. Feyza dedi ki:

   Çocuk hakları yazısı bence çok uzun olmuş. Bir sayfalık yazı lazım bana.

 300. hakan dedi ki:

  teşekkürler

 301. hakan dedi ki:

  teşekkürler çok işime yaradı

 302. irem dedi ki:

  çok güzel bence

 303. gizem dedi ki:

  teşekürler çok işime yaradı ve bence çocuklara eziyet etmeyi kessinler artık

 304. beyza dedi ki:

  çok ama çok uzun yazana kadar kolum kırıldı bende yazmadım her kim yazdıysa aşk olsun

  1. hakan dedi ki:

   Çocuklara saygısızlık yapanı cezalandırmak lazım.

  2. Ali Mert dedi ki:

   Çocuk Hakları yazısını arkadaşım Beyza ile birlikte bu siteden yaptık. Siz büyüklerimize çok teşekkür ederiz. Çünkü öğretmenimiz çok beğendi.

 305. songül dedi ki:

  yazı için teşekkürler ama çok uzun

  1. Simay dedi ki:

   Çocuk haklarına herkes saygılı olsun.

 306. Oktay dedi ki:

  Bence çok güzel olmuş ellerinize. O kadar uzun değil tam ödev yapmak için 😀 Yazan kişiye Teşekkürler

  1. Ayten dedi ki:

   Çocuk Hakları ile ilgili okuduğum en kapsamlı yazı. teşekkürler.

 307. enes efe dedi ki:

  ödevimi bitirdim teşekkür ederim 🙂 size 10 bin teşşekküür

 308. Selen dedi ki:

  Ben de yaptım enes efe 🙂
  Ben 100 puan veriyorum destekegitimine.

 309. Melda Yarkın dedi ki:

  Çocuk Hakları şiirleri de eklerseniz iyi olur.

 310. berkay dedi ki:

  Süper…

 311. sıla dedi ki:

  Sağolun varolun.

 312. başak dedi ki:

  çok güzel bir yazı olmuş tavsiye ederim 🙂

 313. Sevginur dedi ki:

  Çocuk hakları kitabı bile yazarım ben bu yazıdan 🙂

 314. hilal onuş dedi ki:

  bn kısa ve öz dedim bu çıktı bu nedir ya 😀 ama gzlmiş yazmadım okudum

 315. Maide dedi ki:

  Teşekkürler…

 316. emre corut dedi ki:

  Güzelmiş ama ben hepsini yazamam ki 😀

  1. beyza dedi ki:

   aynen bende kısaltarak yazdım

 317. eylem dedi ki:

  kısa olaydı iyiydi

 318. selin dedi ki:

  çooook uzun bune ama kısalttım

 319. emre yıldırım dedi ki:

  çok uzun ya

 320. SEvgi dedi ki:

  Çocuk Hakları zaten uzun yazıda anlatılır. O zaman hazır ödevi al yaz. Öyle şey mi olur. Öğretmenler zaten buraları okuyor. Önemli olan destekegitimi.com dan bu yazıyı alıp kısaltmak ve kendi düşüncelerini de araya katmaktır.

 321. elber kuş dedi ki:

  Bence o kadarda uzun değil biraz çabalayınca yazılıyo 25 dakikada hepsini bitirdim zaten başarılı öğrenciler daha uzununu yazıyo biz mi yazamayacağız…

  1. Servet dedi ki:

   Uzun bir yazı ama ben de kısalttım, çok güzel odlu. sağol destek eğitimi 🙂

 322. enes dedi ki:

  baya uzun yaz yaz bitmez

 323. Melda dedi ki:

  Ben de özet çıkardım. Çok iyi olduğunu düşünüyorum.

 324. Nurgül dedi ki:

  Çocuk haklarında bile kısa yazı istiyorlar. Hakkını hukukunu bileceksin kardeşim.

 325. ece yılmaz dedi ki:

  çok uzun ama not için katlanacam bende kısalttım

 326. ebra mirveli oğlu dedi ki:

  Evet çok uzun…

 327. muhammet dedi ki:

  Çoook uzundu ama ben de kısalttım…

 328. mehmet köse dedi ki:

  güzell

 329. sıla altun dedi ki:

  bu anlamlı ve doğru düzgün yazılmış

 330. Petek dedi ki:

  Çocuk hakları nedir ve çocuk hakları ile ilgili kısa bir yazı benim konu.

 331. hayru nisa dedi ki:

  güzelllllll

 332. deniz soylu dedi ki:

  ben hepsini yazdım 😀

 333. Sezer dedi ki:

  Teşekkür ederim.

 334. yusuf dedi ki:

  Çok sağol işime yaradı tşk ederim

 335. metin dedi ki:

  valla çok işime yaradı teşekkürler

 336. metin dedi ki:

  çoook teşekkür ederim 😀

 337. batuhan gündoğan dedi ki:

  mükemellllllllllllllllllllll

 338. Günay dedi ki:

  Çocuk haklarına saygı göstermeyen bir toplum ilkeldir.

 339. Kartal dedi ki:

  Çocuk Hakları tamam ama sürekli beşiktaşımın da hakları yeniyor. Ayıp be.

 340. melda dedi ki:

  cok begendım ve cok ısıme yaradı tesekkurler

 341. melda dedi ki:

  Çocuk Hakları denince aklıma Afrika’da açlıktan ölen çocuklar geliyor nedense…

 342. yağız dedi ki:

  çok teşekkürler ödevimde bana yardımcı oldu

 343. mine dedi ki:

  çok güzelsi ödevime çok yararı oldu teşekkür ediyorum hepinize 🙂

  1. yağmur dedi ki:

   nerden çıkarılıyor

 344. MUSA ÖZENÇ dedi ki:

  Ödevim en iyi ödev seçildi.

 345. Sevgi dedi ki:

  Vitaminler Hakkında Genel Bilgiler işte tam aradığım yazı bu 🙂

 346. mine dedi ki:

  çok işe yaradı

  1. Meltem dedi ki:

   Çocuk hakları yazısını buradan yazdım. Bir de vitaminler yazısını. Ayrıca bir bilgi lazım olunca destekegitimi.com u açıyorum ve çok faydalanıyorum.

 347. beray sucu dedi ki:

  çok işime yaradı saolun

 348. ela dedi ki:

  Çocuk Haklarına saygı ancak demokrasi anlayışının gelişmesiyle artacaktır.

 349. Ozan dedi ki:

  Rümeysa da buradan hazırlamış ödevini. Öğretmenim bu siteyi biliyor. Destekegitimi.com dan hazırladığımı söyledim ki ben 🙂

 350. Elif dedi ki:

  Çocuk hakları, Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte bizim ülkede de önemli bir noktaya gelmiştir.

  1. busra dedi ki:

   Çocuk Hakları çok önem arzediyor arkadaşlar.

 351. Ahsen Sude dedi ki:

  bu cok güzel sevdim

 352. Ekincagatay dedi ki:

  Hepimizin çocuk haklar ihtiyaci vardir..

 353. gülcan dedi ki:

  çok işime yaradı

 354. Sermet dedi ki:

  Çocuk Hakları ile İlgili yazı konusunda, sınıftaki en iyi yazı benimkisi seçildi 🙂 Sağol Destek baba 🙂

 355. Bade dedi ki:

  Buradaki yazıyı okudum ve güzel bir özet çıkarttım. Çocuk Hakları ile ilgili kısa bir yazı arayanlar bana buradan mesaj atsın. Destekegitimi.com sitesindekinin aynısını yazmayın arkadaşlar, herkes aynısını yazarsa olmaz zaten. Hocalar da okuyorlar herhalde yani. O zaman kitap alın kitaptakini aynen yazın. Olmaz öyle şey, kendiniz de bir şey katın yahu.

  1. polat dedi ki:

   Çocuk hakları deyince durun ve düşünün… Herkes hatasını anlamalı.

  2. emine şen dedi ki:

   Bade hanım bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim .. Bu yazı çok uzun ve çalışan bir bayanım. Teşekkürler

 356. TR Aktör dedi ki:

  Hiçbişey anlamadım saol

  1. berk dedi ki:

   Çocuklar dünyanın geleceğidir. Çocukların sağlığını koruyun…

 357. emre kahraman dedi ki:

  tkş ederim ödev bitti

 358. sude ululusoylu dedi ki:

  Çok teşekkür ederim. Sizi seviyorum…..

 359. Ürgüplü dedi ki:

  Çocuk hakları yazısı ile Hayatta en hakiki mürşid ilimdir yazılarınızdan çok faydalandım. Teşekkür ederim. Bende böyle bir site kuracağım.

 360. Seo Usta dedi ki:

  Emeğinize sağlık ama bence bu yazı aşağıdaki sıralamaya göre olsa daha iyi olurdu.
  çocuk hakları nelerdir
  çocuk hakları ile ilgili yazı
  çocuk hakları maddeleri
  çocuk hakları sözleşmesi
  çocuk hakları ile ilgili sözler
  çocuk hakları bildirgesi
  çocuk hakları şiirleri

 361. batu dedi ki:

  Uzun yazı olmak zorunda çünkü biz çocukların hakları kısa olamaz.

  1. batu dedi ki:

   bence bu yazı mantıklı

   1. TenSu dedi ki:

    Çocuk Hakları Beyannamesi okullarda iyice öğretilmeli. Olay sadece araştırma ödevi olarak kalmamlı.

 362. batu dedi ki:

  Çocuk hakları nedir deseniz cevap veremeyin anne babalar var. Çocuğu döven kişiler var. Bence bu yazıyı önce büyüklere okutmak lazım.

 363. Çetin dedi ki:

  En zor konu bence Çocuk Hakları.

 364. Sabri dedi ki:

  Çocuklara kıymayın efendiler.

  ,

 365. zeynep sude akdağ dedi ki:

  çok güzel ezberledim ve okulda söledim çok tşk edrim gerçekten çok güzel olmuış saol kim yaptıysa

 366. yunus kartal dedi ki:

  tşk ederim ödevimi yaptım 🙂

  1. serra öztürk dedi ki:

   bencede çok güzel ama grup başkanı olduğum için iş bende :):):) :(:(:(

 367. Evrim dedi ki:

  Çocuk Hakları evrenseldir. Bütün dünya çocukları için geçerlidir. O halde çocuklara yapılacak eziyet ağır şekilde cezalandırılmalıdır.

 368. beray polat dedi ki:

  ama çok güzelde kısa uzunu yokmuuu

 369. caggatay boci dedi ki:

  süper site siteyi sevdim AMA ABİ ÇOK UZUN 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .d :D: D: d:sd.Dd.

 370. hakan eren dedi ki:

  tşk ederim ödevimi yaptım:)

 371. eren dedi ki:

  Bişey soracam size. çocuk hakları sözleşmesi ile çocuk hakları bildirgesi yanı şey mi?

 372. ermvasdv dedi ki:

  oooo süper ödevden yüz aldım

 373. Aliye dedi ki:

  Ben çocuk hakları yazısını buradan yazdım 90 aldım. Teşekkürler. Bu arada Çocuk Hakları ile ilgili bir hikaye yazdım. Bir ara destekegitimi.com a göndereceğim.

 374. Faik dedi ki:

  Bu savaşlar, bu öldürmeler ne zaman bitecek. cahillik bitince. Rabbim, sen bizim ülkemizin insanlarını cehaletten koru.

 375. Barış dedi ki:

  Dünyamız şu anda çok kötü. Her yerde savaşlar var. Çocuklar ölüyor, yaşlı kadınlar savaştan kaçamıyorlar. Afrika ve Ortadoğu hep böyle. İnsanların kafalarını kesiyorlar. Korkuyorum ben. Babam bana TV izlemeyi yasakladı.

 376. Rıza dedi ki:

  Ben küçükken çok baskı ve şiddet gördüm. Ruhumu yaraladı bu durum, pısırık bir insan oldum. Toplum içerisinde çıkıp konuşamıyorum. yaş oldu 50. Kimden arayacağım hakkımı. Şimdiki çocuklar çok şanslı.

 377. özgür dedi ki:

  ben ödevimi yaptımmmmmmmmmmmmmmmmmm

 378. gamze akkaya dedi ki:

  arkadaşlar hepiniz ödev için bende performans ödevi için başarılar…

 379. zehra dedi ki:

  ödevim bitti ellerim koptu 😀

 380. beyza erince dedi ki:

  çok güzel ödevimden 100 aldım

 381. doğa dedi ki:

  çok güzel ama madde olmasaydı süperr olurdu 🙂 😀

 382. evrem dedi ki:

  kim yazmışsa ona teşekkür ederim 😀 😀 😀 😀 çok ama çok teşekkürler 😀 😀 😀 bu yazı olmasaydı ben biterdim 😀 😀 😀

 383. melek fıstık dedi ki:

  cok güzel oldu en güzel yazı benimmiş 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 { cok güzel Ì{

 384. Gül dedi ki:

  Bu gün çocuk hakları günü. Çok önemli bir konuya değinmişsiniz…

  1. Ahmet dedi ki:

   Çocuk Hakları Demokrasinin nimetlerinden biridir.

 385. çagrı dedi ki:

  Çocuk Hakları yazısını bende yazıp size göndermek istiyorum.

 386. deerya. dedi ki:

  abi çok iyi yaa

 387. trabzonlu dedi ki:

  allah razı olsun cok işime yaradı cok sagolun per. gor. evınden 100 aldım

  1. emre kara dedi ki:

   En Güzel Çocuk hakları yazısı bu sitede…

 388. melek ersoy dedi ki:

  evt bu çok güzel bir yazzı herkese tafsiye ederim……

 389. melek dindar dedi ki:

  süper bir yazı ama çok küçük yazmışlar ve çok uzun fakat çok güzel bir bilgi veriyor herkeze tafsiye ederim 🙂 😀 🙂 😀 🙂 😀 🙂 😀 🙂 😀 🙂 😀

 390. melek dindar dedi ki:

  Çocuk Hakları ihlalleri mutlaka çok titiz şekilde takip edilmeli ve gerekli yasal yaptırımlar derhal uygulanmalıdır.

  1. Müge dedi ki:

   Çocuk Hakları, kişisel hakların en önemlisidir bence.

 391. kiva dedi ki:

  süper elleriniz dert görmsin

 392. kürşat yaldız dedi ki:

  çok güzel ama arkadaşımla yazım pişti çıktı ikimizde aynı yazmışız

 393. resul karakaya dedi ki:

  çok güzel bi sözleşme

 394. halil akdağ dedi ki:

  senin çocuğunu çalıştırmaya hakkın yok

 395. melisa atılgan dedi ki:

  bnce çok güzel bi site burası

 396. Durak dedi ki:

  Çocuklar çiçektir.

 397. Duygu dedi ki:

  Ben Türkçe öğretmeniyim. Çocuk Hakları ile İlgili yazınız için kutluyorum sizi.

 398. Ceyda dedi ki:

  Çocuk Hakları demek insanlığın geleceği demektir…

 399. Sıla dedi ki:

  Bizim evde demokrasi var. Benim oyum abimin oyu bir olunca annem babam bize pozitif ayrımcılık yapıyor luna parka gidiyoruz.

 400. ilayda dedi ki:

  Teşekkürler Destek…

 401. Cihan dedi ki:

  Valla bizim zamanımızda çocuk hakları yoktu. Hergün dayak yiyordum büyüklerden.

 402. Çetin dedi ki:

  Ben hiç çocuk olmadım
  erkenden büyüdüm kardeşler

 403. İşte Bu dedi ki:

  Çocuk Hakları ile İlgili yazı bence de çok süper olmuş. Teşekkürler.

 404. ZziyA dedi ki:

  Saol… performans ödev imde arkadaşiimla paylastık ..bana cock hklar geldi saol yani

 405. mert Kılıç dedi ki:

  Ya çoook güzel idi

 406. Batu dedi ki:

  Çocuk Hakları ile İlgili yazı çok iyi olmuş.

 407. Melis dedi ki:

  Buradaki Çocuk Hakları yorumlarından da faydalanarak bir kısa yazı yazdım. Elimde çok güzel bir Çocuk Hakları yazısı oldu. İsteyene gönderebilirim.

 408. serdar ak dedi ki:

  bence süper bisite

 409. Merve Nur dedi ki:

  Çocuk Hakları tek kelimeyle ihtiyaç.

 410. AŞKIN SARIM dedi ki:

  Ay gerçekten işime yaradı

 411. AŞKIN SARIM dedi ki:

  Ay gerçekten işime yaradı sağolun ya

 412. mustafa tasdemir dedi ki:

  super hazirlayana tesekkurler

 413. Ulaş dedi ki:

  Sadece Çocuk Hakları değil, İnsan hakları bağlamında da sorunlar devam etmektedidr. Kadın hakları, azınlık hakları, tüm canlıları yaşama hakları ve daha bir çok insani haklar sürekli ihlal edilmektedir.

 414. Banu dedi ki:

  Çocuk Hakları konusunda ileride mastır yapacağım…

 415. Mahir dedi ki:

  Çocuk hakları yüzyıllardır insanların ihmal ettiği bir konudur. Güçlünün güçsüzü ezdiği sistemler yok olmadıkça devam edecektir.

 416. ASena dedi ki:

  Çocuk Hakları senede bir defa aklınıza gelmesin.

 417. Şule dedi ki:

  Çocuk Hakları, gelişmiş toplumlarda sistematik olarak uygulanan bir durumdur. Kimse hafife alamaz.

 418. Mehmet dedi ki:

  20 yıl önce çocuk idiler
  şimdi doktor oldular
  polis oldular
  öğretmen oldular

 419. buket kılıç dedi ki:

  Sözüm başbakana allaha şükür sağlımız yerinde jandarma polislere 4, doğuyu kaldırdık dedeiler benim ilk önce babam şırnakta idi 3. Doğusunu yaptı şırnakta şimdi ise siirte 4. Doğusunu yapıyor izine gelmişti bugun gidiyor bu kimsenin hakına değil bunu ağlayarak yazıyorum adeletlideğilsiniz her sabah babasıyla okula gidenleri görüyorum belki gözlerim ağlamıyor ama içim kan ağlıyor sayın Tayyip Erdoğan lütfen ben adalet istiyorum ben babamı istiyorum son noktamı buraya koyuyorum Alahtan herkese sağlık dilerim

 420. MİRA MAYA ada yener dedi ki:

  çok uzun inanamıyorum ya

 421. MİRA MAYA ada yener dedi ki:

  yılbaşınız kutlu olsun:):)

  1. ece dedi ki:

   Çocuklar, ülkelerin geleceğidir. Geleceğini düşünmeyen ülkeler geri kalmaya mahkumdur.

 422. MİRA MAYA ada yener dedi ki:

  yılbaşınız kutlu olsun:):)

 423. taner polater dedi ki:

  Çocuk Hakları, gelişmiş toplumlarda sistematik olarak uygulanan bir durumdur. Kimse hafife alamaz.

  Kaynak Linki : https://destekegitimi.com/cocuk-haklari-ile-ilgili-yazi.htm

 424. taner dedi ki:

  Çocuklara kötü davranırsanız onlar da büyüyüp polis olunca size kötü davranırlar.

 425. taner polater dedi ki:

  Çocuk hakları, kanunen veya ahlakî olarak dünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu, eğitim, sağlık, barınma; fiziksel, psikolojik veya cinsel sömürüye karşı korunma gibi haklarının hepsini birden tanımlamakta kullanılan evrensel kavramdır. Çocuk hakları, insan hakları kavramının içinde ele alınması gereken bir konudur. Bugün, dünyanın birçok yerinde varolan insan hakları ihlalleri, çocuk boyutunda daha geniş kapsamlı ve büyüyerek, müdahale edilmesi daha zor bir şekilde yer almaktadır. Uluslararası Af Örgütü’nün belirttiğine göre; az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde, emek sömürüsü, pornografi, şiddet, yasadışılık gibi olumsuz etkenlerin dahilinde, çocuk hakları ihlalleri daha büyük boyutlarda olmaktadır.

  Kaynak Linki : https://destekegitimi.com/cocuk-haklari-ile-ilgili-yazi.htm/comment-page-81#comment-2118

 426. baroni dedi ki:

  çoçuk hakları çoçuklarındır 🙂 =D 🙂

 427. ece ece dedi ki:

  evt bence çok güzel bir yazı olmuş ama kısa olsaydı dahada iyi olabilirdi 😀

 428. Emel dedi ki:

  Çocuklar büyür adam olurlar. Unutmayın.

 429. Meral dedi ki:

  Çocuk haklarına yeterince önem vermiyorsan demokrasiyi de unut.

 430. nazan demirtaş dedi ki:

  Yazınızı çok beğen

 431. ceren dedi ki:

  Çocuk Hakları konusu son yıllarda tüm dünyada önemli bir gündem oluşturmaktadır.

 432. eren yıldız dedi ki:

  bencede güzel

  1. fatih ucal dedi ki:

   aynen

 433. Berna dedi ki:

  Çocuğa iyi davran ki ülken ilerlesin.

  1. Uğur dedi ki:

   Şiir

   çocuk hakları nelerdir diye sorma
   işte çocuk hakları bildirgesi
   oku işte çocuk hakları maddeleri
   çocuk hakları sözleşmesi var
   çocuk hakları ile ilgili sözler
   bul araştır, öğren

   Uğur
   (Not bu şiir benim)

 434. BAHAR dedi ki:

  Çocuk olduk hepimiz
  Şimdi büyüdük
  Çocuk olduk hepimiz
  Şimdi yaşlandık

  Bahar

 435. Ela dedi ki:

  Güzel de çocuk hakları şiirlerini ekleyin istiyorum…

 436. mustafa dedi ki:

  Atatürk çocuklara emanet etti Cumhuriyetimizi. Onu biz koruyacağız.

 437. mustafa dedi ki:

  süper

 438. abdullah sivri dedi ki:

  seri çok güzel bir seri

 439. ali temel dedi ki:

  Çocuk Hakları enstütüsü kurulmalıdır.

  kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 440. Alp dedi ki:

  Çocuk Haklarına gelişmiş ülkeler her geçen gün daha çok önem veriyor. Çünkü çocuklara demokrasi bilinci verilmeli…

 441. kumsal sıla kaplan dedi ki:

  Ben sevmedim ödevimde kullanacaktım.Çok uzun.

 442. ayça mutlu dedi ki:

  ben çocuğum haklarım var

 443. ayça mutlu dedi ki:

  Tabi ki… Mantıklı.

 444. bensu dedi ki:

  tabi ki mantıklı

 445. bensu dedi ki:

  Çocuk hakları ile ilgili olan uluslararası belge 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen ve 193 ülke tarafından onaylanmış olan Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşmedir.

 446. Mert dedi ki:

  Çocuk Hakları Konusunda nette gördüğüm en güzel yazı ve hazırlık olmuş…

 447. emre tasdemir (ankaragücünde solbek oyuncu) dedi ki:

  bu siteyi cok begendm herkese tavsiye ederim ANKARA GÜCÜ

 448. ERsin dedi ki:

  Çocuk Hakları derken artık performans ödevi için demiyorum ama şunu söylemek istiyorum. Bu şiddet gören çocuklar, daha açık söyleyeyim dayak yiyen çocuklar mevzusu ne olacak?

 449. DİDEM ASLAN dedi ki:

  çok güzel hakkatende çok güzel

 450. esra dedi ki:

  çok güzel

 451. zehranur dedi ki:

  vay süper kesin 100 alirim

  1. elıf ebru dedi ki:

   çok guzel

 452. zeynep dedi ki:

  ben kesin sosyal ögretmeni tarafından ödüllendirilirim. En iyi çocuk hakları yazısı benim oldu.

 453. Mavi dedi ki:

  Çocuk hakları ile ilgili en güzel yazı bu.

 454. oyuncu dedi ki:

  bende kesinlikle 100 alcam vede bu yazıyı kim hazırladıysa çok tşk ederim

 455. Deniz dedi ki:

  Çocuk hakları mevzusu çok önemlidir. Unutmayın çağdaş ülkelerde insanlar haklarını bilerek kendilerini daha iyi hissediyorlar.

 456. esranur dedi ki:

  çok güzel kesinlikle sınavda bunları unutmam

  1. Bilge dedi ki:

   Çocuk hakları yazısı çok olumlu oluyor. Öğretmenlerin çocuk hakları ile ilgili yazı istemesini diliyorum. Senede iki defa olsun. Haklarımızı ezberleyelim yani.

  2. Çocuk Hakları dedi ki:

   Çocuk hakları çok güzel bir yazı. Kısa ve özlü tavsiye ederim. Okuyun, okutun. Çocuk olarak haklarımızı bilelim.

 457. Emir dedi ki:

  Kesin ödevi başarırım

 458. Emir dedi ki:

  Kesin 100 alırım

 459. zeynep dedi ki:

  arkadaşlar
  ben zeynep mehmet akif ikokulu 2 – h sınıfından öğretmenimiz Vedat BARİKAN
  bizim not defterlerimize bunu yazdırttı . bu ödevimi çok güzel yapmamı sağlayacak

 460. mervesertkaya123 dedi ki:

  bence de çok güzel bende beğendim çok güzel ödevimden kesin 100alırım

 461. mervesertkaya123 dedi ki:

  bence de çok güzel bende beğendim çok güzel ödevimden kesin 100 alırım

 462. Bengu dedi ki:

  En iyi Çocuk Hakları yazısı bence bu.

 463. Helin dedi ki:

  Harika bir site

 464. Aliye dedi ki:

  Çok güzel. Çocuk Hakları önemli.

 465. Ayşe Naz Uluağaç dedi ki:

  ben çocuk hakları ile ilgili espirili metin bulamadım ama komik olması gerekiyor