Okul Müdürünün Mezuniyet Töreni Konuşması

2 Likes Comment

Bir Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürünün, mezuniyet töreni için hazırladığı konuşmadan kısa bir bölüm… Okul müdürünün mezuniyet töreni konuşması için örnek…

Dört yıl ne çabuk geçti. Daha dün gibi her şey gözümün önüne geliyor. Hepinizi okula geldiğiniz ilk günkü halinizle hatırlıyorum. Tedirginliğinizi, heyecanlı telaşınızı, ben buradayım deyişinizi çok net hatırlıyorum… Kiminiz çabucak ısındınız yeni okulunuza kimiz biraz daha uzun süre sonra alıştınız… İlk Bir kaç aydan sonra ikinci eviniz burası oldu. Hatta evinizden daha çok zamanı burada geçirdiniz.

Ailenizde kardeşleriniz vardı, burada arkadaşlarınız. Bir zaman sonra arkadaşlarınızı da tıpkı kardeşleriniz gibi sevmeyi öğrendiniz. Beraber güldünüz, beraber üzüldünüz…

Dört sene çok uzun bir süredir, 14 yaşında ergen gelip, 18 yaşında yetişkin bir birey olarak ayrılmaktır bunun göstergesi. Ergenliğin heyecanı, ergenliğin acemilikleri yerini gençliğin coşkusuna ve sorumluluğuna bırakır yerini. İşte bu nedenledir ki burada geçirdiğiniz okul hayatı çok önemlidir. Burada geçen dört yılda edindiğiniz bilgiler, dostluklar bundan sonraki hayatınızda çok işinize yarayacaktır.

Şunu iyi bilin ki sizler bu okuldan ilk kez mezun olurken, bizlere veda etmiş olmayacaksınız. Öğretmenlerinizle, arkadaşlarınızla her zaman aklınızda bulunacak olan okulunuz size yol gösterici olacak. Burada öğrendiklerinizi ve yaşadıklarınızı bundan sonraki hayatınızda kullanacaksınız.

Sizlere elimizden geldiğince hayatta önemli ve gerekli olan şeyleri tanıtmaya çalıştık. Neyi nasıl arayacağınızı ve bulacağınızın rehberliğini yapmaya çalıştık. Bundan sonra bizlerden öğrendikleriniz sizlere yol gösterecektir. Bu bilgilerin üstüne yeni öğrendiklerinizi ekleyeceksiniz.

İyi insan olmak, kalbi tertemiz olan sizler için çok zor olmayacaktır.  Sizler için esas mesele kötü insanlardan uzak durmak olacaktır. Tanımadığınız yerlerde, tanımadığınız insanların davranışlarını ve tutumlarını iyi gözlemleyin. Neyin iyi, neyin kötü olduğunu burada öğrendiniz. Kötü olanlardan uzak durmanız sizlere yetecektir. çalışmanın, alın teriyle ekmeğinizi kazanmanın en iyi şey olduğunu unutmayın. Yaptığınız işi en iyi ve en doğru şekilde yapmaya çalışın. Sözünüzün eri olun, bir söz verdiyseniz mutlaka o sözü yerine getirin. Anne ve babanızın sözlerine uyun, onlara her zaman saygılı olun. İnsanları çok seviyorsunuz biliyorum ama bu sevginizde ölçülü ve dikkatli olun.

Hepinizi çok sevdiğimizi hiç unutmayın. Başarı ve mutluluk haberleriniz bize büyük gurur ve onur verecektir.

‘Okul Müdürünün Mezuniyet Töreni Konuşması’ başlıklı bu yazı, destekegitimi.com editörleri tarafından hazırlanmıştır. Açık kaynak belirtmek şartıyla çeşitli ortamlarda paylaşabilir ve kullanabilirsizniz…

Share Button

You might like

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir